В ННЦ радіаційної безпеки провели курси підвищення кваліфікації

23.12.2020

У Навчально-науковому центрі радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка успішно провели навчання та перевірку знань з курсу «Радіаційна безпека при здійснені окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» з 14.12.2020 по 18.12.2020 з використанням технологій дистанційного навчання.

Слухачами курсу були 33 фахівці з усіх регіонів держави, які працюють у різних сферах використання ядерної енергії – виробництво, використання джерел іонізуючого випромінювання, поводження з радіоактивними відходами.

Під час активного професійного спілкування лекторів та слухачів обговорювалися питання радіаційної безпеки в сфері використання ядерної енергії. Враховуючи, що саме медичне опромінення,  використовується для встановлення чи підтвердження діагнозу на COVID-19, проводився порівняльний аналіз використання комп'ютерної томографії грудної клітини та інших новітніх діагностичних процедур. Зацікавленість та жваве обговорення викликали питання впровадження культури безпеки при виробництві, перевезенні, використанні джерел іонізуючого випромінювання, поводження з радіоактивними відходами.

Щиро вітаємо відмінників - Наталію Олександрівну Галету, Олексія Григоровиач Дядюру (ТОВ «Доктор Філін»); Богдана Сергійовича Шупила (Приватне акціонерне товариство «АБІНБЕВ ЕФЕС Україна», Чернігівська філія).

Навчально-науковому центрі радіаційної безпеки  КНУ активно долучився до діяльності МАГАТЕ щодо подолання пандемії COVID-19. З усіх українських навчальних центрів інформація про успішне дистанційне підвищення кваліфікації саме Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка увійшла в презентацію МАГАТЕ «Impact of COVID-19 Pandemic on the Regulatory Activities for the Safety of Radiation Sources».

Людмила Асламова, директор Навчально-наукового центру радіаційної безпеки