Німецько-українську юридичну базу даних презентували в КНУ

05.11.2018

У КНУ імені Тараса Шевченка провели презентацію «Німецько-української юридичної бази даних».

Захід було організовано 02 листопада 2018 року, співорганізаторами події виступили Науковий центр німецького права КНУ імені Тараса Шевченка, Громадська організація «Українсько-німецький правознавчий діалог» і німецькі організації-партнери Університету. Розробка програмного продукту стала можливою завдяки проведенню Українсько-німецького року мов 2017/2018.

Почесними гостями презентації стали представники Посольства Німеччини в Україні, Верховної Ради України, Офісу з європейської інтеграції, Мовно-інформаційного фонду України, до обговорення долучилися німецькі й українські науковці та студенти. Присутніх було ознайомлено з можливостями німецько-українського коментованого Інтернет-ресурсу юридичної термінології. «Німецько-українську юридичну базу даних» було розроблено колективом німецьких та українських правознавців, перекладачів і програмістів. Зокрема, Андрій Петренко, керівник відділу видавничого і методичного забезпечення навчального процесу юридичного факультету КНУ, займався її безпосереднім програмуванням.

Координатори проекту, доктор філологічних наук Олена Шаблій і довгостроковий доцент DAAD, доктор права Бернгард Шлоер, розповіли про довгострокову мету цієї бази даних, її переваги, перспективи розширення й можливості застосування у юридичній та перекладацькій освіті й практиці.

Наприкінці презентації присутні мали нагоду проконсультуватися з розробниками електронної «Німецько-української юридичної бази даних» щодо всіх аспектів її професійного використання.

Нагадуємо, що ознайомитися з роботою бази даних можна за покликанням.

За матеріалами Яни Ляшко, Олени Шаблій