Розпочався Х Екуменічний соціальний тиждень у КНУ

07.06.2017

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 7 червня 2017 року розпочався  Всеукраїнський суспільний форум «Х Екуменічний соціальний тиждень». Тема заходу: «Гідність. Служіння. Солідарність. На шляху оновлення країни». Триватиме форум до 9 червня 2017 року.

Десятий рік поспіль Інститут екуменічних студій Українського католицького університету організовує Екуменічний соціальний тиждень. І лише вперше Всеукраїнський форум відбувається у Києві.

Ініціативу проведення форуму у столиці підтримали партнери-співорганізатори, серед яких Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київська обласна рада та облдержадміністрація, Київська міська державна адміністрація, Пасторально-міграційний відділ УГКЦ, Київський центр Українського католицького університету, Український кооперативний альянс, Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського, Центр святого Климента, Відкритий православний університет святої Софії-Премудрості, Українська академія лідерства, Український кризовий медіа-центр.

Уже традиційно на Форумі зустрічаються представники духовенства, релігійних організацій, освіти, влади, бізнесу, громадського сектору, засобів масової інформації, щоб обмінятися досвідом та напрацювати шляхи вирішення соціальних проблем.

Відкриттю заходу передувала  екуменічна молитва за єдність християн та мир в Україні.

Офіційно у КНУ форум відкрили президент Українського католицького університету Владика Борис Ґудзяк, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ Володимир Бугров, проректор із зовнішніх зв’язків Українського католицького університету Олег Турій, президент Інституту екуменічних студій

Українського католицького університету о. Іван Дацько, професор соціології Варшавського університету Ядвіґа Станішкіс, президент Соціальних тижнів Франції Домінік Кіньйо та інші.

У своїй промові Олег Турій висловив сердечну вдячність Шевченковому університету за гостинність.

Від імені ректора КНУ Леоніда Губерського учасників дискусії привітав проректор Володимир Бугров. Він підкреслив, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка має тяглу традицію співпраці з Українським католицьким університетом і Українською греко-католицькою церквою загалом. «Традиція наукових, просвітницьких, культурних заходів, яка склалася в партнерстві нашого Університету і УКУ може слугувати достойним прикладом для інших українських вишів.» – зауважив у своїй промові проректор.

Увечері цього ж дня було презентовано виставку «Патріарх Йосиф Сліпий: Бути собою!».

Із програмою форуму можна ознайомитися тут.