В університетському Ботанічному саду імені акад. О.В. Фоміна відбувся Фестиваль «Ландшафтна весна-2019»

23.05.2019

Кращі ландшафтні архітектори країни представили своє бачення того як змінювати довкілля на краще та сприяти відновленню і збереженню планети під час щорічного міжнародного фестивалю «Ландшафтна весна-2019» та конкурсу садів під назвою «Green living ideas», що проходили 16-22 травня у Ботанічному саду імені академіка Олександра Фоміна КНУ імені Тараса Шевченка.

Фестиваль спрямовано на розвиток зелених ідей у житті людини, підвищення рівня культури у галузі ландшафтного дизайну та охорони біорізноманіття у міському середовищі.

«Ми підняли тему, яка дуже важлива сьогодні, тому що нині під загрозою життя планети і всього людства саме через те, що людина, на жаль, сприяє екологічній катастрофі. Тому ми хочемо, щоб відвідувачі ботанічного саду побачили як ландшафтні архітектори бачать цю проблему і шляхи її вирішення», – наголосила Ольга Камолікова, головний редактор журналу «Ландшафт і архітектура», співорганізаторка фестивалю.

Цього року на конкурс було подано близько 70 заявок з усіх куточків країни, з яких до конкурсної програми потрапило 40 проектів. До фіналу було відібрано 16 проектів. Журі конкурсу (Петер Фінк (Велика Британія), Олена Маркітантова (Грузія), Ганна Бондар, Віктор Шпагін, Олександр Сенчило (Україна) присудили 2 гран-прі конкурсу проектам «Руйнуючі рамки» (Юлія Поцілуйко) та «Промоушен» (Вікторія Проценко). Інші учасники конкурсу отримали різноманітні призи за композиційну ідею, новизну, дизайн, підбір матеріалів.

Програма фестивалю включала низку заходів з міського озеленення, розвитку пермакультури, догляду за насадженнями тощо. До облаштування конкурсних робіт були залучені викладачі та студенти кафедри біології рослин Університету, які також підготували власні проектні рішення щодо міського озеленення та були відзначені подарунками і грамотами.

Під час роботи фестивалю були проведені майстер-класи, семінари та лекції з обрізки дерев, щеплення рослин, планування садової ділянки, створення бонсаю та нівакі, розробки ландшафтних послуг тощо. Окрему увагу організатори відвели конкурсам та майстер-класам для дітей (конкурс «Казкове опудало», «Пентхаус для птахів»).

Побачити проекти фіналістів можна на території Ботанічного саду, який цими днями святкує своє 180-річчя.

«22 травня офіційна дата заснування ботсаду. Ботанічний сад – це унікальна ділянка, яка відіграла роль становлення ботанічної науки в Україні. У нас є унікальні екземпляри, яким близько 200 років, оскільки перші колекційні екземпляри, які потрапили в ботсад були привезені із Кременця і Вільнюса», – зауважив Олександр Сенчило, директор Ботанічного саду.

З нагоди ювілею конкурсанти та спонсори подарували Ботанічному саду велику кількість колекційних рослин, які будуть введені у композиції Саду.

Фестиваль проходить за підтримки журналу «Ладшафт і архітектура», Ботанічного саду імені академіка Олесандра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка та компанії «Золотий мандарин».

За матеріалами Віталія Коломійчука,

заступника директора Ботанічного саду імені акад. О.В.Фоміна