КНУ співпрацюватиме з Департаментом кіберполіції

23.04.2024

Меморандум про співрацю підписано між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Департаментом кіберполіції Національної поліції України 23 квітня 2024 року.

Своїми підписами Меморандум засвідчили ректор КНУ Володимир Бугров і начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець. У церемонії підписання взяли участь директорка ННІ права КНУ Оксана Васильченко, начальник 1-го відділу Департаменту кіберполіції Геннадій Дубок.

За словами ректора КНУ Володимира Бугрова, співпраця з кіберполіцією новий досвід для Університету. Підписаний документ має на меті координацію зусиль у сфері розроблення та впровадження науково-обґрунтованих механізмів протидії кіберзлочинності.

Начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець висловив сподівання, що Меморандум сприятиме попередженню та протидії кримінальним правопорушенням у сфері кіберзлочинності, та зауважив: «Ми готові до реалізації спільних проєктів і будемо раді бачити студентів і випускників Київського національного університету імені Тараса  Шевченка серед практикантів і наших майбутніх працівників».

Директорка ННІ права КНУ Оксана Васильченко підкреслила, що Університет є мультидисциплінарним, має багато магістерських програм, що дає можливість розвивати співпрацю за різними траєкторіями.

Відповідно до підписаного  Меморандуму, сторони співпрацюватимуть за такими напрямами:

• взаємодія в межах повноважень Сторін у процесі проведення наукових досліджень, спрямованих на удосконалення механізмів протидії кіберзлочинності;
  • взаємодія в межах повноважень Сторін у процесі розроблення, реалізації та удосконалення освітніх програм(навчальних дисциплін) щодо протидії кіберзлочинності;
  • організація спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту їх прав, зокрема конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей та інших заходів;
  • розроблення та реалізація спільних проєктів та/або програм, спрямованих на удосконалення механізмів протидії кіберзлочинності;
  • організації практики здобувачів освіти, зокрема ННІ права КНУ імені Тараса Шевченка та ін.