У ВІКНУ – визначна подія!

04.12.2009
«Товариші курсанти та офіцери! Президент України Віктор Ющенко!» – з цього представлення розпочалася зустріч Голови нашої держави Верховного Головнокомандувача Збройними Силами України з особовим складом Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка, яку начальник інституту генерал-майор Віктор Балабін у своєму вступному слові назвав визначною подією у житті навчального закладу.

Свій виступ Віктор Андрійович розпочав зі славетного історичного минулого нашої держави, її війська. «Честь і пошана тим, хто захищав нашу землю від часів князя Ярослава Мудрого до козацької доби, часів великого воїна Івана Мазепи, становлення УНР до сьогодення. Українська історія – це історія українського війська. Нема незалежності, суверенітету держави без війська», – наголосив він.

Вітаючи всіх присутніх з наступаючим святом – Днем Збройних Сил України, Президент України розповів і про досягнення у галузі військового будівництва, нові зразки озброєння та військової техніки, принципові для розвитку Збройних Сил національні проекти (запуск у серійне виробництво корабля класу «корвет», прийняття на озброєння новітнього багатофункціонального оперативно-тактичного ракетного комплексу, закупівля для потреб нашої армії танку «Оплот») і про проблеми, які доводиться вирішувати державі, що гальмують її розвиток. «Мені прикро, що через недофінансування Збройних Сил, недолугу політику уряду лише цього року з війська пішли понад двох тисяч контрактників, 300 офіцерів. Такого далі не буде, щоб військовий отримував 870 гривень заробітної плати», – запевнив Голова держави.

Віктор Ющенко торкнувся також питань міжнародної політики, наголосивши на необхідності подальшої євроінтеграції України, проведення державою політики колективної безпеки.

На завершення зустрічі Президент України відповів на численні запитання аудиторії, що стосувались виконання Програми розвитку Збройних Сил, військової освіти, побутових та житлових проблем військовослужбовців. На його глибоке переконання, ситуація у Збройних Силах наступного року має змінитися на краще. «Оборонний бюджет у 2010 році повинен бути повністю монетизований. Міністр оборони України повинен дбати про захист країни, а не про те, як і де заробити гроші. Я дякую всім, хто вдягнув сьогодні погони курсанта – ви дуже потрібні країні», – сказав він.

У проведенні заходу також взяли участь В.О. Міністра оборони України Валерій Іващенко, Начальник ГШ ЗСУ генерал-полковник Іван Свида, ректор КНУ Леонід Губерський та інші поважні гості.

На пропозицією ректора університету Леоніда Губерського всі учасники заходу сфотографувалися на пам\'ять.

Начальник групи зв’язків із громадськістю Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Льовін, моб. тел. (067) 5067097

\'\'