У КНУ презентували щорічник «Українська призма: зовнішня політика 2023»

25.04.2024

Презентація девятого щорічного аналітичного дослідження «Українська призма: зовнішня політика 2023» відбулася в Головному навчальному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка 25 квітня.

Організували захід кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн Історичного факультету, Центр латиноамериканських та іберійських студій «Casa Iberoamericana», Рада зовнішньої політики «Українська призма». Презентація відбулася у рамках розвитку освітніх програм «Американістика та європейські студії», «Сходознавство».

Презентацію модерувала доцентка кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, керівниця Центру латиноамериканських та іберійських студій «Casa Iberoamericana» Наталія Шевченко.

Через оголошену повітряну тривогу початок заходу відбувався в укритті Університету. Ректор КНУ Володимир Бугров підкреслив актуальність та важливе практичне значення презентованого дослідження зовнішньої політики України. За його словами, цей захід є унікальною можливістю для студентів різних спеціальностей розширити знання щодо зовнішньополітичних аспектів розвитку України.

Завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Олег Машевський подякував команді «Української призми» за тривалу співпрацю з кафедрою, розповів про напрями підготовки студентів, пов’язані з міжнародною політикою, історією та сучасністю країн світу, набуття мовної компетенції студентами.

Під час презентації спікери відзначили, що в аналітичному дослідженні «Українська призма: зовнішня політика 2023» розкрито 49 ключових аспектів зовнішньої політики України у 2023 році – від співпраці з основними українськими партнерами й міжнародними організаціями до регіонального співробітництва та публічної дипломатії. Варто зауважити, що перша презентація результатів дослідження відбулася на Форумі дипломатії воєнного часу за участі міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

Виконавчий директор Ради зовнішньої політики «Українська призма» Геннадій Максак розкрив концепцію проєкту, методологію та результати експертного дослідження.

Заступник виконавчого директора, директор програми Регіональних ініціатив та сусідства Сергій Герасимчук розповів студентам про можливості долучитися до аналітичної роботи в їхній організації. Серед них: стажування, проходження практики та участь у молодіжних аналітичних школах, які проводить «Українська призма»

Про відносини з ключовими партнерами України – США та Великою Британією йшлося у виступі директора програми «Північна Америка» Олександра Краєва. Він також поділився власними спостереженнями щодо майбутніх перспектив.

Директор програми «Російські та білоруські студії» Ярослав Чорногор розповів, яка специфіка роботи з дослідженням країн-агресорок та створенням прогнозів щодо їхнього подальшого внутрішньополітичного становища.

Студент і випускниця освітньої програми «Американістика та європейські студії» Іван Фечко й Анастасія Косенко-Сологуб є співавторами презентованого дослідження. Під час заходу вони поділилися зі студентами власним досвідом початку кар’єри політичного аналітика.

Під час презентації відбулося обговорення з експертами-міжнародниками та співавторами дослідження. Аналітики відповіли на запитання студентів, що дало можливість глибше зрозуміти ключові висновки та рекомендації, які містить дослідження, а також пролили світло на складні аспекти зовнішньої політики України та взаємодії з іншими країнами у 2024 році.

За матеріалами кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Історичного факультету