ГАЗЕТІ „КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ” – 80

22.10.2009
80 років тому, 25 жовтня у світ вийшов перший номер газети „Кузня освіти”. Під заголовком було зазначено: „Газета пролетарського студентства, професури та службовців Київського Інституту народної освіти” (так звався тоді університет). У передовій статті „На нові рейки” визначалася роль газети у здійсненні завдань першої п’ятирічки. Ішлося про розгортання соціалістичного змагання, піднесення рівня навчального процесу, комуністичне виховання студентства.
У 1932 році газета стала називатися „За комуністичні кадри”. Вона провела значну роботу щодо перетворення Інституту народної освіти на університет і у вересні 1933 року вийшла під лозунгом „Хай живе Київський університет!” Публікації того часу характерні для тоталітарної доби, але багато з них присвячено навчанню та науці в університеті.
Наша газета, яка після назви „За комуністичні кадри” мала назву „За радянські кадри”, а згодом набула теперішньої – „Київський університет” – завжди була літописом життя університету. Незважаючи на короткість відлиг і тривалість передзастійних і застійних періодів, колектив редакції намагався робити її цікавою і корисною для студентів, викладачів, співробітників.
З проголошенням Україною незалежності газета взяла активну участь у пропаганді й утвердженні української національної символіки. А коли з газети було знято гасло „Пролетарі всіх країн, єднайтеся!” і вона стала органом Київського університету, колектив став працювати, орієнтуючись на заклик Великого Кобзаря „Учітеся, брати мої…”
В університетській газеті гострила свої пера майже вся плеяда сучасних класиків національної літератури. Тут з’являлися імена Юрія Мушкетика, Анатолія Косматенка, Василя Симоненка, Станіслава Тельнюка, Роберта Третьякова, Тамари Коломієць, Миколи Сома, Михайла Слабошпицького, Бориса Олійника та багатьох інших відомих письменників, публіцистів, журналістів. Свого часу легендарний Василь Симоненко навіть був рознощиком університетської газети.
Сьогоднішній колектив редакції, її численний авторський актив намагається чесним поглядом дивитися на минувшину і сучасність, вести живий діалог з читачем, захищати духовні й моральні цінності, утверджувати патріотизм і професіоналізм, служити вірою і правдою Україні та рідному університетові.

Прес-Центр