Міжнародний фонд Івана Франка поповнює бібліотечну скарбницю КНУ!

24.11.2021

Нову партію актуальних книговидань, поданих до участі в щорічному конкурсі на здобуття Міжнародної премії Івана Франка, передано до фондів Наукової бібліотеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Передача книг, висунутих цьогоріч на здобуття важливої громадської премії, відбулася 24 листопада 2021 року. Локацією для урочистостей, уже традиційно, став Відділ рідкісних книг та рукописів Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича.

Від колективу КНУ імені Тараса Шевченка участь у події взяли: ректор Володимир Бугров, директорка Центру вивчення творчої спадщини Івана Франка в КНУ Майя Мозер, директор Наукової бібліотеки Олег Сербін, а також інші бібліотечні працівники. У вітальному слові до учасників заходу Володимир Бугров наголосив: «Поважна наукова література не користується зараз надмірною популярністю. Із огляду на це, особливо цінними є зусилля представників правління й дирекції Міжнародного фонду Івана Франка, які спільно творять величну справу з утвердження україністики у світі. Завдяки вашим діям не тільки набувають суспільного розголосу поважні видання, а й отримують стимул до подальших наукових пошуків солідні сучасні дослідники!».

Презентацію цьогорічних конкурсних видань провели для присутніх Ігор Курус (директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка) та Ольга Нижник (співзасновниця Міжнародного фонду Івана Франка, координаторка Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра»). Тож учасники заходу охоче ознайомилися з цікавими й маловідомими фактами про такі книги, як:

• монографія «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)» цьогорічного лавреата премії Леоніда Тимошенка – охарактеризована рецензентами, як «скрупульозний огляд двохсотлітньої історіографії, присвяченої становищу Київської митрополії в Речі Посполитій зламу XVI-XVII століть»;
  • видання «Апокриф. Вибране. Чотири розмови про Лесю Українку», укладене випускницею філософського факультету КНУ Оксаною Забужко за матеріалами розмов із Блаженнішим Святославом Шевчуком – відзначене, як «професійний богословський аналіз складних і глибоко драматичних стосунків Лесі Українки з християнством, котрі становлять ядро її зрілої творчості»;
  • книга «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти» Оксани Кісь – окреслена науковцями, як спроба «реставрувати узагальнений портрет постраждалої від політичних репресій українки, яка своєю надзвичайною вітальністю (здатністю виживати) подолала радянські тюрми і виправно-трудові табори, що належать до найгірших у світовій історії»;
  • видання «Андрей Шептицький: біографія» авторства Романа Горака – відзначене, як «справжню епопею часу й відносин, [] шлях на Голгофу, яким суджено було пройти митрополиту Андрею Шептицькому разом зі своїм народом і його церквою»;
  • інші, подані до участі в Конкурсі, книги.

Потому Ігор Курус ознайомив присутніх із цьогорічним перебігом конкурсу й зауважив, що «радий бачити серед постійних активістів-меценатів Міжнародної премії Івана Франка представників Університету, зокрема ректора Володимира Бугрова й директора Наукової бібліотеки Олега Сербіна». Тож урочистим продовженням зустрічі стало вручення Подяк від імені правління Міжнародного фонду Івана Франка.

Наприкінці ж події присутні обговорили плани спільних проєктів щодо подальшої популяризації в позаакадемічному середовищі важливих наукових видань із україністики, що здатні стати вагомим суспільним надбанням.

Науково-педагогічний колектив КНУ імені Тараса Шевченка вітає зусилля адміністрації Університету щодо налагодження партнерства з чільними громадськими інституціями й запрошує всіх зацікавлених ознайомлюватися зі свіжими книговиданнями книгозбірні Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича!

Довідково: Міжнародний фонд Івана Франка – є недержавною благодійною організацією. Ініціатором заснування Фонду в 2015 році виступив Роланд Франко, онук видатного українського письменника. За місію Фонду обрано розвиток україністики й соціально-гуманітарних наук, популяризацію інтелектуальної спадщини Івана Франка, а також формування позитивного іміджу України у світі.