У КНУ заснували «Центр вивчення творчої спадщини Івана Франка»

26.11.2018

Урочисте зібрання з нагоди відкриття на філософському факультеті КНУ імені Тараса Шевченка «Центру вивчення творчої спадщини Івана Франка» було проведено в головному навчальному корпусі 26 листопада 2018 року.

У вітальному слові до присутніх Володимир Бугров наголосив, що ініціатором створення подібного центру в межах КНУ виступив ректор Леонід Губерський. Також проректор відзначив: «Надзвичайно важливим є те, що Центр франкознавства створюється саме на філософському факультеті. Це дозволяє актуалізувати всю багатогранність таланту й творчої спадщини видатного мислителя, державотворця й культурного діяча Івана Франка». Присутні погодилися з цим твердженням, кожен висловився щодо актуальності подальшого вивчення й популяризації творчої спадщини Івана Яковича.

До роботи зібрання долучилися:

• проректор КНУ Володимир Бугров,
  • декан філософського факультету Анатолій Конверський,
  • заступник декана з наукової роботи Сергій Руденко,
  • заступник декана з навчальної роботи Лариса Комаха,
  • завідувач кафедри історії філософії Тарас Кононенко,
  • голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, онук Великого Каменяра Роланд Франко,
  • директор-розпорядник Фонду Ігор Курус,
  • завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України Євген Бистрицький,
  • завідувачка відділу теорії літератури і компаративістики Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Тамара Гундорова,
  • лауреатка Міжнародної премії імені Івана Франка 2018 року Ярослава Мельник,
  • проректор із науково-педагогічної роботи ЛНУ імені Івана Франка Ярослав Гарасим.

Роланд Франко нагадав учасникам урочистого заходу, що діяльність Міжнародного фонду й самого Центру в КНУ буде зосереджено на вивченні й популяризації на всеукраїнському і світовому рівнях наукової й творчої спадщини Івана Франка, що є яскравим представником української філософської думки, видатним науковцем і культурним діячем.

Потому присутні обговорили затверджене Вченою радою КНУ Положення про Центр, внесли окремі пропозиції й корективи щодо порядку призначення його керівництва. Представники Міжнародного фонду Івана Франка передали Університетові багатотомне видання його праць, почесні гості заходу презентували адміністрації КНУ для забезпечення роботи новоствореного Центру новітні видання творчої спадщини Великого Каменяра. Наприкінці зустрічі учасники відвідали приміщення «Центру вивчення творчої спадщини Івана Франка» і сфотографувалися на згадку про таку визначну подію.