“Підтримка молодих вчених, розвиток науки в університетах – шлях України до суспільства знань”

16.06.2007
Під такою назвою відбулась нарада Міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка з молодими вченими в залі засідань Вченої Ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка 15 червня 2007 року.

Учасники зустрічі серед яких були Голова Верховної Ради України Олександр Мороз, ректор Київського університету Віктор Скопенко, Президент академії педагогічних наук Василь Кремень, перший заступник Міністра освіти та науки України Андрій Гуржій, обговорили найбільш гострі проблеми, що хвилюють молодих науковців, а саме
- становлення молоді в науці та можливі шляхи їх розв’язання;
- співпраця з визначними науковими школами світу та проблеми адаптації науковців, що повертаються до України;
- підняття престижу наукової діяльності в суспільстві;
- роль університетів у розв’язанні проблем молодих учених;
- зближення українських та європейських стандартів вчених ступенів у рамках Болонського процесу;
- сприяння молодіжному будівництву для підтримки молодих учених у покращенні їх житлових умов.

Станіслав Ніколаєнко повідомив про заходи, які Міністерство освіти і науки здійснює і планує здійснити для підтримки і розвитку вітчизняної науки. В продовж дискусії всі учасники висловили свої пропозиції та напрацювали спільні підходи до вирішення найбільш актуальних проблем.

Станіслав Ніколаєнко назвав одним з головних завдань у роботі сучасного університету підготовку молодих вчених і популяризацію науки серед молоді. «Міністерство освіти і науки розробило проект Державної цільової програми "Наука в університетах". Проект Державної цільової програми "Наука в університетах" передбачає:
1. Удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази
2. Запровадження механізмів стимулювання ефектривних наукових досліджень в університетах
3. Збільшення обсягів бюджетного фінансування наукових досліджень в університетах та покращення наукової та матеріально-технічної бази.
4. Як експеримент, передбачається створити на конкурсних засадах 4-5 дослідницьких університетів.
5. Стимулювання дослідницької діяльності і використання інновацій
6. Розробка механізмів державної підтримки мобільності.
7. Запровадження програм соціальної підтримки та захисту молодих вчених
8. Підвищення можливості працевлаштування молодих науковців.

Приєднання України до Болонського процесу є незаперечним фактом міжнародного визнання нашої системи вищої освіти. Це зобов'язує нашу країну, в першу чергу, завершити модернізацію та реформування вищої освіти до 2010 року і надалі здійснювати освітні послуги з урахуванням європейських норм і стандартів.