Відбулися Дні науки філософського факультету

19.04.2007
Міжнародна наукова конференція “Дні науки філософського факультету 2007” відбулася 18-19 квітня цього року на філософському факультеті Київського університету.

Пленарне засідання пройшло в актовій залі Червоного корпусу. Відкрив конференцію декан філософського факультету Анатолій Конверський. Він привітав всіх з початком конференції та зазначив, що Дні науки є підбиттям підсумків наукових досягнень філософського факультету. За словами декана за минулий рік факультет випустив 8 монографій, 42 підручники та 455 наукових статей.

Після пленарного засідання робота продовжилась по 17 секціях:
Історія світової філософії;
Українська філософія: історія та сучасність;
Теоретична філософія;
Логіка та дисципліни логічного циклу;
Філософія та методологія науки;
Естетична теорія і культурний контекст: проблеми взаємодії;
Філософська антропологія та філософія людини;
Соціальна філософія та філософія історії;
Філософські проблеми гуманітарних наук;
Філософія культури та культурологія;
Релігієзнавство в структурі філософського і гуманітарного знання;
Політична думка: історія та сучасність;
Теорія політики;
Практична політологія: теоретичні та прикладні аспекти;
Зовнішня політика: теорія та практика;
Етика;
Українознавство.

Крім того, в рамках конференції відбулося сім круглих столів.

Проблеми політики та перспективи політичної науки обговорювалися під час круглих столів “Аналіз політики та прогнозування у вирішенні глобальних проблем” та “Перспективи політичної науки та можливі шляхи її реконструкції: погляди молодих вчених”. Німецьких філософам був присвячений круглий стіл “Онтологічні та гносеологічні інтерпретації спадщини німецького трансцендентального ідеалізму (І. Кант, Й. Г. Фіхте, Ф. В. Й. Шілінг, Г. В. Ф. Гегель): pro et contra ”.

Філософські вчення українських філософів та релігієзнавців розглядалися на круглих столах “Філософські та суспільно-політичні погляди В’ячеслава Липинського” та “Гуманізм та морально-духовний характер вітчизняного релігієзнавства: пам’яті В. Танчера, Ю. Калініна, О. Огнєвої, Р. Приходька, В. Бичатіна, Н. Чухим”.

Також вперше був організований круглий стіл “Українсько-російські філософські читання молодих вчених”.

Загалом цьогорічна конференція зібрала біля 730 науковців з вищих навчальних закладів Росії, України та Бєларусі.