25-річчя Понтифікату Його Святості Папи Івана Павла ІІ

01.12.2003
Цього року у всьому світі відбуваються різноманітні заходи з нагоди 25-річчя Понтифікату Його Святості Папи Івана Павла ІІ. У контексті цих святкувань Міністерство закордонних справ Італії здійснює проект “Моя друга Батьківщина”, що передбачає проведення конференцій, симпозіумів, круглих столів тощо в містах, які Іван Павло ІІ відвідав під час свого Понтифікату.

В рамках зазначеного проекту 2 грудня 2003 року о 16:00 в актовій залі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) Посольство Італії та Італійський культурний центр проводять семінар, під час якого, зокрема, буде продемонстровано документальний фільм про Івана Павла ІІ “Dona Nobis Pacem” (тривалість 12 хв. 30 сек., в якому вміщені найважливіші та найяскравіші сторінки 25 років Понтифікату), а відомий науковець-ватиканіст, журналіст провідної газети “Корр’єре делла Сера” д-р Луіджі Аккатолі прочитає лекцію на тему ”Іван Павло ІІ та церкви Сходу”.

У семінарі візьмуть участь представники української влади, дипломати, науковці, представники різних конфесій, студенти. Передбачається також участь італійського міністра з питань регіонів Енріко Ла Лоджіа.

Вступна промова: Академік Віктор Скопенко, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ї.В. Йоланда Брунетті Гетц, Посол Італії в Україні.

Вітальне слово: Енріко Ла Лоджіа, міністр з питань регіональної політики Італії, Дмитро Табачник, Віце-прем’єр-міністр України.

Виступи: Юрій Богуцький, міністр культури і мистецтв України, Й.Е. Кардинал Любомир Гузар, Верховний Архієпископ, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Й.Е. Кардинал Маріан Яворський, Архієпископ Римо-Католицької Церкви.

Веде конференцію проф. Нікола Франко Баллоні, директор Італійського культурного центру в Україні.

По закінченні – нагородження переможців конкурсів італійської мови та образотворчого мистецтва, оголошених Італійським культурним центром в Україні з нагоди святкування XXV річниці Понтифікату Іоанна Павла ІІ, та вручення Й.В. Апостольському Нунцію Ніколі Етеровичу пам’ятного подарунку Італійського культурного центру для Святішого Отця.

Телефон для акредитації журналістів: 239-34-66

ПРЕС-ЦЕНТР