Відкрито меморіальну дошку академіку Борису Гнєденку

06.12.2017

5 грудня в Києві відбулося відкриття меморіальної дошки академіку Борису Володимировичу Гнєденку (1912-1995), який і заснував в Україні потужну наукову школу з теорії ймовірностей, математичної статистики та її застосувань.

У 1949 році Б.В. Гнєденко був обраний академіком Національної академії наук.  Він був директором Інституту математики НАНУ, очолював  відділ теорії ймовірностей в Інституті математики та кафедру математичного аналізу, алгебри та теорії ймовірностей у Київському державному  університеті імені Тараса Шевченка.   Академік Гнєденко був також  засновником Обчислювального центру, що згодом виріс в Інститут кібернетики НАН України.

Меморіальну дошку було відкрито за адресою вул. Прорізна, 10, де свого часу проживав Борис Володимирович із сім’єю.

На церемонії відкриття серед інших з промовою виступив декан механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Михайло Федорович  Городній.