У КНУ пройшла міжнародна наукова конференція, присвячена 25-річчю встановлення дипломатичних відносин із США

24.11.2017

Яскравою подією у житті наукової спільноти стало проведення 23 листопада 2017 року на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Другої міжнародної наукової конференції «Україна і США: досвід та перспективи співпраці, присвяченої 25-річчю встановлення дипломатичних відносин».

Відкриваючи конференцію, декан історичного факультету професор Іван Патриляк  підкреслив важливість для сучасної України подібних заходів, акцентував увагу на необхідності інтенсивного розвитку українсько-американських відносин в умовах російської агресії проти України.

Заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе розповів про результати та перспективи партнерства між міністерством юстиції України та американською стороною.

Директор Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій окреслила розвиток стратегічного партнерства між Україною та США у 2017 році та розповіла про діяльність інституції, яку вона представляла.

Голова правління Благодійного фонду «Національний центр Сікорського», генерал-майор Віктор Ягун проаналізував безпекову політику США щодо України.

Двосторонні військові відносини між Збройними Силами України та США розглянув полковник Головного управління військового співробітицтва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України Олександр Черепанський.

Діяльність громадських організацій, що сприяють науковим, культурним  обмінам між Україною та США була проаналізована у блискучому виступі голови правління «Української асоціації американістики» доцента Макара Тарана.

Радник відділу США та Канади Міністерства закордонних справ України Максим Кравчук висвітлив діяльність українського МЗС щодо розвитку відносин із Сполученими Штатами.

У своєму виступі завідувач  кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн професор Олег Машевський зокрема запропонував зробити цю конференцію щорічною та запросив учасників опублікувати статті у четвертому номері фахового наукового журналу «Американська історія та політика».

Після цього наукові дискусії учасників конференції продовжилися на засіданнях секцій, присвячених питанням українсько-американських відносин, зовнішньої політики США, сучасного американського суспільства, української діаспори в США та ін.

Співорганізаторами заходу виступили «Українська асоціація американістики», Київський офіс інституту Кеннана, благодійний фонд «Національний центр Сікорського», Вища школа міжнародних відносин та американістики (Варшава). Генеральним спонсором конференції виступило адвокатське об’єднання «Кодекс-груп» (керівник –  Тарас Хайнак).

У конференції  активну участь взяли понад 190 провідних українських американістів: науковці, експерти,  дипломати, військові, державні та  громадські діячі.