Джерелознавчі дискусії на історичному факультеті КНУ

16.11.2017

15 листопада 2017 року історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка провів важливий щорічний захід – «Всеукраїнські Вісімнадцяті джерелознавчі читання, присвячені 100-річчю Української революції».

Співорганізаторами події виступили кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки, Спілка архівістів України та Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства.

Відкриваючи захід, декан історичного факультет Іван Патриляк зауважив: «Наші джерелознавчі читання присвячені особливо складній, важливій тематиці – 100-літтю Української революції. Ці читання присвячені тому поколінню, якому, за влучними висловом французького історика – історія наступила на горло, тому поколінню, яке не змогло реалізувати, втілити до кінця свої ідеї, але яке залишило надзвичайно багато важливої інформації для нас, істориків, джерелознавців».

У пленарному засідання також взяли участь голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Марина Палієнко, доктор історичних наук Ярослав Калакура та інші.

Конференція складалася із двох секцій, кожна з яких була присвячена важливим темам. Перша – історіографії та джерелам історії Української революції; друга – 100-літтю розвитку архівної системи в Україні