Кого єднає міні-футбол в Університеті?

16.11.2017

15 листопада 2017 року в залі спорткомплексу КНУ імені Тараса Шевченка зібралися гравці та вболівальники футболу, однієї з найбільш захопливих командних ігор.

У товариському спортивному двобої в цей день зустрілися команда футбольного клубу Спеціальної Олімпіади України «Спорт» (м. Чернігів) та збірна команда гравців Університету. Співорганізаторами заходу стали Кафедра фізичного виховання та спорту НСК КНУ, Відділ по роботі зі студентами КНУ та Всеукраїнська громадська організація «Спеціальна Олімпіада України» (СОУ).

На чолі чернігівської команди «Спорт» виступав заслужений тренер України Юрій Казимиров, а капітаном команди університетських гравців був декан Факультету психології Іван Данилюк. Звісно, спортивні змагання для університетської спільноти – доволі звична справа, проте цей матч усе ж таки був визначним. Щонайперше, у грі під девізом «Світ рівних можливостей» приваблювала соціальна значущість проекту, бо ж на одному полі зустрічалися студенти, учасники з особливими потребами й викладачі та співробітники КНУ. Окрім цього, приємно вражав склад почесних гостей змагань, бо ж на товариський матч завітали Виконавчий директор СОУ Андрій Підварко, заслужений тренер України і семиразовий чемпіон СРСР із футболу Володимир Мунтян, дворазова олімпійська чемпіонка Людмила Бобрусь-Порадник, заслужений журналіст України Валентин Щербачов та головний редактор газети «Київський футбол» Віталій Тарасенко. Від імені адміністрації Університету учасників вітали заступник голови Первинної профспілкової організації університету Дмитро Чомко, завідувачка Кафедри фізичного виховання та спорту й дворазова олімпійська чемпіонка Тетяна Кочергіна та співробітниця Відділу по роботі зі студентами КНУ Луїза Новохацька.

Усім гравцям побажали гарного матчу, а почесний перший удар доручили здійснити майстерному футболістові Володимиру Мунтянові. Тайми були короткими, якихось 20 хвилин, як і належить змаганням із міні-футболу. Проте й за такі невеликі проміжки часу суперники продемонстрували своїм вболівальникам гідний футбольний поєдинок із безліччю гострих і напружених моментів, із вірою та жагою до перемоги. Перший тайм міні-футболу, напевне, минув у форматі розминки, бо його підсумком став рахунок 1:0 на користь збірної КНУ. У перерві між таймами перед гравцями та вболівальниками виступили Збірна команда КНУ із танцювальної та спортивної аеробіки та юна рекордсменка Книги рекордів Гіннеса та Національного Реєстру Рекордів України Ніколь Князєва. У заключному другому таймі гравці доклали всіх зусиль, аби здобути омріяну перемогу. Загальний рахунок матчу – 6:3, спортивну перевагу одержали унверситетські гравці, а от пам’ятні та солодкі призи дісталися всім учасникам змагання.

По завершенню гри Тетяна Кочергіна поділилася перспективами подальшого розвитку аналогічних соціальних проектів та враженнями від гри: «Наразі це перший досвід подібних змагань на базі НСК Університету, проте ми настільки вражені успішним почином, що будемо й надалі проводити такі змагання, уже навіть обмірковуємо можливість збільшити кількість команд-учасниць».