Делегація КНУ відвідала Цзіліньський університет

30.10.2017

Із 24 по 29 жовтня 2017 року делегація Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяла участь у роботі Урочистої щорічної конференції Інститутів Конфуція Цзіліньського університету, а також у засіданні Ради правління Інституту Конфуція 2017 року в Чанчуні (КНР).

До складу делегації КНУ: професор Петро Бех – голова делегації, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки), професор Володимир Цвих – завідувач кафедри політології філософського факультету, Олександр Гончаренко – директор Інституту Конфуція КНУ, Сунь Кевень – заступник директора Інституту Конфуція КНУ.

Цзіліньський університет під керівництвом Міністерства освіти Китаю разом із Ханьбань (Міжнародна рада з поширення китайської мови) та штаб-квартирою Інституту Конфуція щороку проводять міжнародні урочисті конференції Інститутів Конфуція.

Цзіліньський університет загалом має п’ять Інститутів Конфуція: Інститут Конфуція КНУ імені Тараса Шевченка, Інститут Конфуція Університету штату Нью Джерсі імені Г. Рутгерса (США), Інститут Конфуція Університету Буенос-Айресу (Аргентина), Інститут Конфуція університету штату Канзас (США), Інститут Конфуція університету Ханьян (Корея, Сеул). Під час конференції обговорилася спільна взаємодія та співпраця всіх Інститутів Конфуція на базі Цзіліньського університету.

26 жовтня 2017 року пройшло урочисте відкриття конференції на базі Цзіліньського університету, де з привітальним словом виступили проректор Цзіліньського університету Чжен Вейтао, представник відділу наглядової ради Штаб-квартири Інституту Конфуція, Ханьбань, проректор Петро Бех, проректор університету Ханьян (Корея, Сеул) та інші високоповажні гості.

На пленарному засіданні професор Петро Бех виступив із доповіддю, у якій представив Київський національний університет імені Тараса Шевченка як провідний університет зі світовим ім’ям, що співпрацює із 13 китайськими університетами та має ключову роль у китайській програмі «Шовковий шлях ХХІ століття».

27 жовтня 2017 року відбулося розширене засідання Ради правління Інститутів Конфуція Цзіліньського університету. На цьому засіданні були присутні ректор Цзiлiньського yнiверситету Лі Юаньюань, проректор Цзіліньського університету Чжен Вейтао, директор вiддiлу мiжнародного співробітництва Цзiлiньського унiверситету Джан Гуанцуей, заступник директора вiддiлу мiжнародного співробітництва Цзiлiньського yнiверситету Бай Бiн.

Олександр Гончаренко виступив із доповіддю, де надав розгорнутий звіт директора Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Про діяльність Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка, досягнення 2016-2017 рр. та перспективи його розвитку на 2018 р». Заслухавши звіт, керівництво Цзiлiньського університету високо оцінило роботу Інституту Конфуція. На засіданні були затверджені кроки подальшого розвитку Інституту Конфуція КНУ, а також обговорено можливу співпрацю двох університетів у наданні викладачам КНУ статусу викладача Цзіліньського університету.

На цьому засіданні було затверджено склад ради правління Інституту Конфуція КНУ на 2017-2018 рр. Голова ради правлінні Інституту Конфуція КНУ – ректор, професор Леонід Губерський, заступник голови ради, проректор Петро Бех, член ради правління, завідувач кафедри політології філософського факультету, професор Володимир Цвих, член ради правління, директор Інституту Конфуція пан Олександр Гончаренко, член ради правління, заступник директора Інституту Конфуція пан  Кевень Сунь.

Наступне засідання розширеної ради правління призначене на жовтень 2018 року при університеті Ханьян (Корея, Сеул).

У 2019 році засідання ради правління Інституту Конфуція буде проведене у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

27 жовтня 2017 року також відбулася зустріч із профільними факультетами Цзіліньського університету, де були присутні: заступник директора відділу міжнародного співробітництва Цзiлiньського університету Бай Бiн, заступник директора інституту хімії Цзоу Хайфен, заступник директора інституту інформаційних технологій Ху Фен’є, заступник декана факультету геофізики Тєнь Йоу, відповідальний за зовнішні зв’язки інституту математики Сє Жуейлінь, відповідальний за зовнішні зв’язки інституту інженерії та машинобудування Чжан Юньбай, відповідальний за зовнішні зв’язки інституту хімії Хе Шуан, відповідальний за зовнішні зв’язки інституту геофізики Хань Єхуей. Кожен з представлених інститутів і факультетів надав презентацію їхніх досягнень та окресленої сфери досліджень.

Проректор Петро Бех, підсумовуючи враження від поїздки, зауважив, що КНУ привернув до себе велику увагу на урочистій конференції Інститутів Конфуція Цзіліньського університету і на засіданні Ради правління Інституту Конфуція.

«Керівництво Цзіліньського університету запропонувало КНУ активізувати наші контакти у сфері природничих та технічних наук (фізика, хімія, біологія, інформаційні технології тощо). А відтак маємо запрошення для нашої делегації (кількох осіб керівного та професорсько-викладацького складу) для поїздки навесні наступного року до Китаю для обговорення питань подальшої співпраці»,  – говорить проректор Петро Бех.