Новини

 

Перша леді Туреччини Еміне Ердоган завітала до Інституту філології КНУ

10.10.2017

Київський національний університет імені Тараса Шевченка є беззаперечним лідером у сфері тюркології на теренах України.

Турецька мова як іноземна почала викладатися в Університеті від 1990 року. З 1995 року функціонує кафедра тюркології, що здійснює підготовку перекладачів та викладачів турецької мови. За 27 років турецьких студій у КНУ збільшилася кількість студентів, які вивчають турецьку мову. Нині їх налічується близько 200. Окрім, Інституту філології, у якому вивчають турецьку студенти кафедри тюркології та кафедри фольклористики, її також опановують студенти Інституту міжнародних відносин, Інституту журналістики, географічного факультету, історичному факультету, факультету психології. Щорічно, починаючи з 2014, при кафедрі тюркології відкриваються нові освітні програми із вивчення інших тюркських мов – кримськотатарської, гагаузької, азербайджанської.

Республіка Туреччина всіляко підтримує і сприяє розбудові українсько-турецької дружби і тюркських студій в КНУ, свідченням чого є відкриття інтерактивного класу в Інституті філології Шевченкового університету за фінансової підтримки Турецького агентства зі співробітництва та координації при кабінеті Міністрів Турецької Республіки в Україні («ТІКА»).

Із нагоди цього 9 жовтня до Інституту філології завітала Перша леді ТуреччиниЕміне Ердоган. Високоповажні гості, серед яких були і представники ТІКА, разом із проректором з наукової роботи Петром Бехом, директором Інституту філології Григорієм Семенюком, завідувачем кафедри тюркології Іриною Покровською та студентами урочисто відкрили новоствоорений і облаштований сучасним професійним обладнанням інтерактивний клас імені Ісмаїла Гаспринського.

Сама Еміне Ердоган зауважила, що облаштування інтерактивного класу відбулося за підтримки ТІКА, що розбудовують тюркські студії у світі і водночас сприяють відкриттю українських центрів у Туреччині. Перша леді наголосила, що гасло Ісмаїла Гаспринського про єдність у думках, мові і в роботі є таким, що йому варто слідувати. Адже підтримка один одного є дуже важливою у сьогоднішньому мінливому світі. Еміне Ердоган висловила підтримку українському народові, який відстоює свої землі і мову у боротьбі з агресором. «Крим є невід’ємною частиною України», – сказала дружина президента Республіки Туреччини. Продовжуючи свою думку, Еміне Ердоган зауважила, що українсько-турецька дружба існує у всіх сферах, але рушієм співпраці є розвиток освіти і культури. Відкритий центр – це проект, що є символом цієї дружби. По завершенню своєї промови Еміне Ердоган презентувала подарунки найкращим студентам та аспірантам Шевченкового університету.

Окрім того, представники ТІКА подарували Інституту міжнародних відносин, Інституту журналістики, географічному факультету, історичному факультету, факультету психології, кафедрі тюркології, кафедрі української мови та прикладної лінгвістики та кафедрі фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 8 інтерактивних дошок.

Музично-пісенну програму для високоповажних гостей презентували Народний ансамбль української музики «Роксоланія» та громадська організація переселенців «Кримська родина».

 

Текст – Олександра Касьянова

Фото – Валерій Попов

Прес-центр ІФ

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024