В Інституті філології презентували книгу «Культ предків»

20 тисяч кілометрів Україною, гігабайти

матеріалів і сотні знайомств – таким був етнографічний проект, презентований

в Інституті філології 5 жовтня.

Цілий рік авторка проекту Наталка Фіцич із науковим консультантом Олексієм Долею, директором Центру фольклору та етнографії ІФ КНУ, їздили в експедиції різними регіонами країни, аби зібрати зразки нематеріальної культурної спадщини. І ось нарешті проект отримав своє паперове втілення у книзі «Культ предків».

Наталка Фіцич переконана, що краще один раз побачити, ніж кілька разів почути. Журналістка-телевізійниця з 20-річним стажем робила вже кілька проектів на телебаченні («Відкрита зона», «ПроОбраз», «Герої нашого часу»), тож добре знає, що монтуючи динамічний сюжет, за кадром часто лишається найважливіше. «Культ предків» – інтерактивна книга, на сторінках якої розміщено багато цікавої інформації та QR-коди, що дають доступ до великої кількості відзнятого матеріалу. У межах проекту налічується 31 сюжет, де режисером виступив Олег Чернявський. У сюжетах можна побачити різноманітні українські звичаї. Наталка Фіцич урочисто передала усі матеріали проекту завідувачці кафедри фольклористики проф. Олені Івановській, аби студенти мали можливість вивчати етнографічний матеріал, носії якого досі мають чим поділитися.

Серед гостей заходу був і фольклорний ансамбль «Льонок» села Луб`янка Васильківського району Київської області. Жінки презентували у стінах Інституту філології багатюще джерело пісень Чорнобильського регіону, з якого змушені були переселитися.

Директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк подякував авторам проекту за таку важливу працю для культури й історії України.

За матеріалами Прес-центру ІФ