У КНУ відрито Школу польського права

25.09.2017

21 вересня 2017 року на юридичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка розпочала свою роботу Школа польського права 2017/2018.

Вона була створена у співпраці та за підтримки Факультету права і адміністрації Варшавського університету (Польща). Ініціатором і фундатором Школи є Центр дослідження польської правової доктрини ФПіА ВУ, представництво якого функціонує на юридичному факультеті КНУ з початку 2017 року.

Основною метою Центру є вивчення надбань польської юридичної науки, популяризація знань про польське право шляхом вивчення мови польських нормативних і правових документів та основ польської правової системи, а також сприяння інтеграції студентів і молодих вчених з України і Польщі, у тому числі, шляхом проведення лекційних і практичних занять, участі в міжнародних конференціях, мовних семінарах, наукових стажуваннях, присвячених вивченню польської правової доктрини і польського законодавства.

Презентація польського-українського всеукраїнського проекту «Школа польського права» пройшла з аншлагом. Підтвердити своє бажання пройти навчання та познайомитися з адміністрацією Школи прийшли майбутні слухачі, які перемогли в конкурсі і вибороли місце серед багатьох достойних конкурентів.

До числа слухачів були зараховані не лише викладачі та студенти юридичного факультету КНУ, але й представники багатьох інших вищих навчальних закладів України, практикуючі юристи, представники судової системи, органів публічної адміністрації та інші спраглі до отримання нових знань.

Презентація підтвердила наші наміри перебувати в тісному зв’язку з польськими колегами на всіх етапах навчання в Школі польського права. Усі теоретичні та практичні заняття будуть проводитися польською мовою виключно викладацько-професорським складом Факультету права та адміністрації Варшавського університету.

На заході до слухачів звернулася директор Центру польського права к.ю.н., доцент Олеся Радишевська (КНУ імені Тараса Шевченка) та заступник директора  д-р права Ярослав Турлуковскі (Варшавський університет). Слухачі мали змогу отримати відповіді на будь-які запитання та впевнитися в тому, що отримали прекрасну нагоду для наукового та професійного зростання.

Факультативні заняття в школі (очна форма та за допомогою платформи Skype), тривають три семестри і завершуються видачею диплому за підписом деканів двох університетів.

Навчання складається з двох частин: упродовж першого семестру слухачі вивчатимуть польську мову юридичного спрямування, інші два присвячені вивченню окремих галузей польського права, зокрема теорія права та держави Польщі, історичний розвиток права на польських землях, польське законодавство і законодавство Європейського Союзу, конституційне право і правосуддя, право і адміністративний процес, приватне (цивільне) право, сімейне і спадкове право, право інтелектуальної власності, трудове і міграційне право, торгове право, публічне господарське право, податкове і митне право, кримінальне і процесуальне право (судово-адміністративне, цивільне, кримінальне).

Для кращих випускників Школи передбачені стажування в науково-дослідних інститутах, у державних або приватних компаніях, на ФПіА ВУ, або в польських установах в Україні.

Більше інформації про діяльність Центру польського права, Центру дослідження польської правової доктрини, Школи польського права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка ви можете отримати в ауд. 134 (Головний навчальний корпус), на сторінці Facebook https://www.facebook.com/centrumprawapolskiego, через Skype: Sppknu2017 або e-mail:sppknu2017@gmail.com.