1 вересня в ІМВ

04.09.2017

427 – для Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка стало щасливим числом, адже цього року новими студентами Інституту стало 427 людей.

Із Днем знань першокурсників прийшли привітати поважні гості, зокрема віце-прем’єр Міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, випускниця Інституту Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр Міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць, міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.), випускник Інституту Володимир Огризко, міністр закордонних справ України (1998-2000 та 2005-2007 рр.), народний депутат України, заступник Голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України, випускник Інституту Борис Тарасюк, перший заступник Міністра інформаційної політики України, випускниця Інституту Еміне Джапарова, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України, випускник Інституту Володимир Федорчук, народний депутат України, президент Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи з питань культури, освіти, науки і медіа Володимир Ар’єв, директор департаменту менеджменту персоналу Міністерства закордонних справ України Юрій Ярмілко, випускник Інституту, генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Привітав першокурсників ректор Університету, академік НАН України Леонід Губерський і директор Інституту Валерій Копійка.

За понад 70 років існування Інституту тут було підготовлено понад 16 тисяч фахівців. Випускники постійно обіймають поважні посади у вищих органах державної влади, освітніх і наукових установах. Серед них – керівники міністерств та відомств, народні депутати України, посли України в зарубіжних державах, співробітники МЗС та представництв України в міжнародних організаціях, відомі вчені.

Колектив Інституту пишається своїми численними випускниками – громадянами понад 90 зарубіжних країн. Їхня кількість становить уже близько 7 тисяч осіб і працюють вони в різних куточках світу. З-поміж них є двоє Президентів, Голови парламенту, міністри, відомі політики та дипломати. Інститут постійно підтримує з ними зв’язки, що сприяє подальшому зміцненню дружніх стосунків України з іншими державами.

Наразі Інститут продовжує динамічно розвиватися. Вже шостий рік діє англомовна магістратура на спеціальностях «міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «міжнародне право» і «міжнародні економічні відносини». Діють та розвиваються програми отримання «подвійних дипломів» з низкою європейських вишів Польщі, Франції, Литви, Кіпру тощо.

Фото: Анна Юдіна та Віталій Коломієць

Прес-центр ІМВ