Доктрину збалансованого розвитку України презентували у КНУ

09.06.2017

7 червня 2017 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася презентація книги  «Україна 2030: Доктрина збалансованого розвитку».

У ній взяли участь ректор КНУ академік НАНУ Леонід Губерський, декан  економічного факультету, член-кореспондент НАНУ Віктор Базилевич, автор ідеї Доктрини народний депутат України Сергій Тарута, авторський колектив розробників Доктрини,  науково-педагогічні працівники, аспіранти і студенти економічного факультету, юридичного, філософського та історичного факультетів.

Під час презентації у жвавій дискусії висвітлювалася актуальність і вчасність цього стратегічного документу, розкривалися горизонти та стратегічні цілі майбутнього збалансованого розвитку України, принципи і механізми їх реалізації.

Уперше в українській практиці  на створення стратегічного документу суспільний запит на розробку Доктрини «Україна 2030» сформувала  бізнес-спільнота за ініціативи відомого українського промисловця і державного діяча С. Тарути. Він  у розробці Доктрини об’єднав п’ять провідних українських дослідницьких університетів: Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана; Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Національний університет біоресурсів та природокористування України.

«Ми вирішили об'єднати бізнес-асоціації і ВНЗ, щоб створити цей стратегічний документ. Одна з основних цілей Доктрини - зупинити відтік молоді за кордон, щоб вона побачила перспективи в Україні», зазначив Сергій Тарута.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка у складі колективу авторів, який здійснив дослідницьку реалізацію Доктрини збалансованого розвитку: науковий редактор О. І.Жилінська, д.е.н., завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності економічного факультету, О. І. Шнирков, д.е.н., професор, завідувач кафедри світової економіки та міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин; Г. О. Харламова, к.е.н., доцент, доцент кафедри економічної кібернетики економічного факультету. Також в анкетному опитуванні при  розробці Доктрини взяли участь експерти – 20 докторів і кандидатів економічних наук економічного факультету, які мають досвід проведення наукових досліджень у сфері економічних наук понад 15 років.