«Всесвіт хімії» для школярів

08.06.2017

7 червня 2017 року на хімічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка працювала секція для школярів «Всесвіт хімії» у рамках IX міжнародної наукової конференції з хімії «Київ-Тулуза».

У роботі секції взяли участь близько 30 учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій з Києва, Харкова, Львову, Чернівців, Черкас, Кропивницього і Покровська.

З вітальним словом на відкритті секції виступив Юліан Михайлович Воловенко, декан хімічного факультету, та Зоя Всеволодівна Войтенко, заступник декана з міжнародного співробітництва.

Юні та допитливі учасники прослухали науково-популярні лекції від професорів, наукових співробітників та аспірантів: «Греко-єгипетська алхімія» (В. Ковтуненко, проф. каф. Орг. х. хім. факультету КНУ, д.х.н.), «Про різноманіття білкових структур та окремі наслідки його порушення» (С. Верьовка, зав. лаб. біохімії ДУ «Інституту отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України», ст. наук. сп., д.б.н.), «Фізика плазми та плазмохімія» (А. Веклич, проф. каф. фіз. електрон. ФРЕКС КНУ імені Тараса Шевченка, д. фіз.-мат. н.), «Від маленького українського міста до Парижа завдяки хімії!» (С. Рудюк, наук. співробітник Французького Центру Наукових Досліджень (CNRS), відділення хімії (Париж, Франція), PhD), «Внутрішній світ людини очима хіміків або візуалізація на клітинному рівні» (О. Кулешова, аспірантка каф. орг. х. хім. фак-ту КНУ імені Тараса Шевченка та Університету Поля Сабат'є (Тулуза, Франція)), «Нітроген (ІІ) оксид: Невідоме про Відоме» (В. Буханько, аспірант каф. орг. х. хім. фак-ту КНУ імені Тараса Шевченка та Університету Поля Сабат'є (Тулуза, Франція), «Сучасний стан справ із графеновими матеріалами (за мотивами конференції Graphene-2017)» (О. Бєда, наук. сп. каф. фіз. х. хім. факультету КНУ імені Тарса Шевченка, к.х.н.), «Наука як конструктор для дорослих» (С. Крикун, аспірант каф. орг. х. хім. фак-ту КНУ імені Тараса Шевченка та Університету м.Анже (Франція)).

Москвіна Вікторія,

модераторка секції