Тарас Шевченко єднає народи

17.05.2017

Міжнародна ліга «Матері і сестри – молоді України» та Київський національний університет імені Тараса Шевченка із 22 по 24 травня 2017 року проводять ІІІ заключний етап Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи».

Метою і завданнями проекту-конкурсу є вияв культурної дипломатії; входження України у світовий інформаційний простір; акцентування уваги міжнародної спільноти до України, її утвердження і збереження власної незалежності; зміцнення культурологічних зв’язків і поглиблення взаєморозуміння між громадянами України і представниками міжнародної спільноти; гуртування та розширення кола представників різних національностей, які відчувають велику правду Шевченкового слова; обмін досвідом, естетичне збагачення виконавців та популяризація морально-етичних засад духовності Шевченка у світовому вимірі.

Конкурс проходить щорічно у березні і травні у форматі «Україна-Світ» у три етапи, останній з яких проводиться в столиці України.

Цьогоріч на конкурс було подано близько 200 заявок від учасників різного віку (переважно діти та молодь) з різних куточків світу.

Перегуки Шевченковою мовою українців із вихідцями з США, Європи, Азії, Африки та Австралії звучатимуть у трьох умовних номінаціях: «Читана і співана поезія Тараса Шевченка: Наживо», «Мій Шевченко», «Відеоформат»; глибина лінгвістичного виміру – 30 мов.

Основною номінацією проекту-конкурсу «Відеоформат» охоплено півтора десятки країн світу від Йорданії до США (близько 70 відеоробіт), найяскравіші з них за результатами попереднього оцінювання журі демонструватимуться на завершення конкурсної програми. Головні критерії оцінювання робіт – глибина сприйняття Шевченкового Слова, неповторність розкриття образу великого митця та втілення духу його творів.

Програма:

• 22 травня, 11:00 - 19:30 Конкурсні змагання. Реєстрація учасників з 10:00 (Актова зала, Галерея Червоного корпусу КНУ).
  • 23 травня, 12:00 - 15:00  Концертна програма, оголошення переможців та вручення нагород (Мистецький салон).
  • 24 травня, 08:00 - 19:00  Виїзд переможців проекту-конкурсу до м. Канева для вшанування пам’яті Кобзаря.

Організаційний комітет:

Контакти Автора проекту-конкурсу – Голови Оргкомітету Галини Яблонської: тел.: (068) 709-51-46; (095) 430-70-58; e-mail: yablonska.int@gmail.com.

Офіційна сторінка проекту-конкурсу

у Facebook: www.facebook.com/1875930946016128.

Акредитація журналістів: Центр комунікацій КНУ, тел. (044) 239-34-60, email: stratcom@univ.kiev.ua