ДО 100-РІЧЧЯ "PLATERO Y YO" ХУАНА РАМОНА ХІМЕНЕСА

16.05.2017

До 100-річчя виходу андалузької елегії "Platero y yo" РамонаХіменеса, відомого іспанського поета та Нобелівського лауреата, в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відбулася презентація однойменної вистави. На цікаву мистецьку подію завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо Оттоне, ректор Шевченкового університету академік Леонід Губерський, проректор Петро Бех, директора Інституту філології Григорій Семенюк, представники Куби та інші почесні гості-іспанознавці.

Відбулася презентація однойменної вистави, композитором якої став МаріоКастельнуево-Тедеско. Роль ліричного героя андалузької елегії "Рlatero y yo" виконала актриса Анна Берет, музичний супровід був здійснений гітаристом Марко Топчиї. Анна Берет, дружина Посла Іспанії, з успіхом грає у різних виставах. У Києві вона взяла участь у першій постановці, адаптованій до тексту іспанського лауреата. Цікавою знахідкою вистави була участь дітей, які створювали голос натовпу. Юні актори - учні київських шкіл №176 та № 64, де вивчають іспанську мову.

Організатором дійства стала викладач кафедри романської філології к.філол.н. Юлія Кощій. Вистава відбулася за сприяння Посольства Іспанії в Україні, КНУ імені Тараса Шевченка та CooperaciónEspañola. Побачити виставу прийшли гості з Посольства Куби, Мексики, перекладач і дипломат Сергій Борщевський, головний редактор журналу "Всесвіт" Дмитро Дроздовський, викладачі кафедри зарубіжної літератури та кафедри теорії і практики перекладу романських мов імені Миколи Зерова.

Після натхненної вистави викладач Ольга Шестопал прочитала лекцію про постать РамонаХіменеса, який подарував світові свої вартісні тексти.

Прес-центр ІФ