Відкрита лекція Мустафи Джемілєва

15.05.2017

15 травня о 14:00 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв прочитає лекцію, присвячену Дню пам'яті жертв Депортації-1944.

Про це повідомляється на сторінці у Facebook Уповноваженого Президента України з прав кримськотатарського народу.

Лекція лідера кримських татар почнеться сьогодні о 14:00, в Червоному корпусі КНУ, аудиторія 329.

Мустафа Джемілєв (народився 13 листопада 1943 року, село Ай-Серез) –політичний і громадський діяч СРСР і України кримськотатарського походження, один з лідерів кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політв'язень, з 20 серпня 2014 року Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.
За свої політичні погляди лідер кримських татар був виключений з вузу і сім разів був судимий. Всього він провів п'ятнадцять років у місцях позбавлення волі. Голодував протягом 303 дні, протестуючи проти репресій режиму СРСР щодо кримських татар.

Після початку окупації Криму, 2014 року прикордонники РФ заявили Мустафі Джемілєву при спробі потрапити на батьківщину, що він не зможе перетнути кордон Росії (і зокрема захопленого півострову) до 2019 року. Пізніше Київський районний суд Сімферополя заочно заарештував Джемілєва. Стосовно кримськотатарського лідера порушено кримінальну справу за трьома статтями Кримінального кодексу РФ.

Першоджерело