Нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Винахід року – 2016»!

24.04.2017

21 квітня 2017 року в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Винахід року – 2016».

Перемоги у таких конкурсах як «Винахід року» - є результатом спільної плідної співпраці всіх підрозділів Університету. Вони засвідчують вагомий внесок Київського національного університету імені Тараса Шевченка у розвиток інноваційної діяльності в Україні.

Цього року серед переможців Всеукраїнського конкурсу «Винахід року – 2016» відзначені дві розробки співробітників Університету, що були представлені на конкурс авторськими колективами ННЦ «Інститут біології та медицини» та хімічного факультету

На церемонії нагородження були присутні винахідники та представники патентно-ліцензійного відділу Науково-дослідної частини Університету.

Відповідно до рішення Конкурсної комісії винахід «Спосіб пригнічення розвитку контамінуючих бактерій при розмноженні рослин in-vitro» (патент № 112337; автори – співробітники ННЦ «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка: Харіна Алла Володимирівна; Заіка Сергій Анатолійович; Корнієнко Наталія Олегівна; Поліщук Валерій Петрович) визнано кращим у галузевій номінації «Сільськогосподарські технології»

Іншому винаходу – спільному проекту науковців хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України – «Похідні 6-аміно-2,4-заміщених-5-гетарилпіримідинів, спосіб отримання та застосування їх як засобів антибактеріальної, антивірусної та протиракової дії» (патент № 104630; авторський колектив: представники Університету – Хиля Ольга Володимирівна; Мілохов Демид Сергійович; Воловенко Юліан Михайлович; представники Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України – Вовк Андрій Іванович і Кононець Людмила Анатоліївна) присуджено друге місце у абсолютній номінації «Кращий винахід року»

Щиро вітаємо наших переможців і бажаємо усім міцного здоров’я, всіляких гараздів, професійних успіхів та творчої наснаги для нових наукових звершень!