«Нема любові понад ту, що окропила кров’ю Крути…».

30.01.2017

Університет Шевченка вшанував пам’ять загиблих у бою під Крутами.

Серед студентів, які поклали своє життя за Україну у січні 1918 року, були і вихованці Університету Святого Володимира – Володимир Шульгин (1894 – 1918) і Володимир Наумович (1894 – 1918).

Володимир Шульгин був організатором і керівником Української Студентської Громади в Києві та сином історика Якова Шульгина. З дитинства хлопець надихався творчістю Тараса Шевченка, захоплювався історією визвольних змагань й українським козацтвом. Володимир Наумович також з юних років цікавився історією і багато читав, адже виховувався у родині, де панував український дух.

У період навчання в Університеті Святого Володимира хлопці гуртували навколо себе свідоме студенство.

Нині Володимир Шульгин і Володимир Наумович спочивають на Лук'янівському кладовищі.