Математик Марина Вязовська отримала престижну «Премію Салема 2016»

26.01.2017

Українська вчена і випускниця механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Вязовська отримала «Премію Салема 2016» за відкриття світового рівня.

Щорічно цією престижною премією нагороджують молодого математика за видатні досягнення у сфері наукових зацікавлень французького вченого Рафаеля Салема, насамперед у теорії рядів Фур'є.

Минулого року Марина Вязовська вирішила задачу, над розв’язанням якої видатні математики працювали кілька століть. Задача стосувалася найщільнішого пакування куль у 8- та 24-вимірних просторах із використанням методів модульних форм. До цього задачу пакування куль було розв'язано лише для просторів із трьома вимірами.

Під час навчання в КНУ імені Тараса Шевченка Марина була незмінним лідером університетської команди на Міжнародних олімпіадах із математики, де не раз здобувала призові нагороди. Нині ж вона живе й працює в Німеччині.

«Премія Салема 2016» є високим досягненням і кроком до отримання премії Філдса – найпрестижнішої в математичному світі.