Фестиваль українського слова та мовної комунікації «STYL-M-K-FEST»

18.10.2016

Кафедра стилістики та мовної комунікації Інституту філології з 25 по 28 жовтня 2016 р. запрошує відвідати фестиваль українського слова та мовної комунікації «STYL-M-K-FEST».

У рамках фестивалю відбудуться:

25 жовтня (вівторок), 13.00, хол Інституту філології:

• урочисте відкриття заходу завідувачем кафедри проф. Л. І. Шевченко та представниками Ректорату;
  • музична козацька хорея;
  • вертепна вистава «Суд Париса», стилізована проф. С. К. Росовецьким;
  • театралізована інтерлюдія, підготовлена студентами ІІ та ІІІ курсу спеціальності «Українська мова та література, іноземна мова»;
  •  декламування авторських віршів студентами магістратури;
  • жартівливі мініатюри з сучасного студентського життя;
  • майстер-клас із давнього письма (епістолярний стиль);
  • графічний тренінг із каліграфії чорнилами та перами;
  • творча майстерня (в стилі «антистрес»: ініціали стародавніх рукописів та стародруків);
  • фотовиставка «Фестиваль українського слова-2015: як це було»;
  • ярмарок вакансій спеціалізацій кафедри (медіалінгвістика та лінгвістична експертиза);
  • виставка наукової літератури зі стилістики та мовної комунікації;
  • інтелектуальні акції з проблем топонімії та наукової термінології (науковий стиль у синхронії та діахронії), розвитку художнього стилю в українській мові;
  • мандрівка вишуканим стилем барокових віршів Івана Величковського, ідіостилем Тараса Шевченка, елегантністю стилю модерн;
  •  квест-мандрівка Інститутом філології;
  • промо-акція «Презентуй своє медіа», підготовлена студентами медіалінгвістичного гуртка.

26 жовтня (середа), 13.00, ауд. 131 – круглий стіл з нагоди ювілею акад. НАН України В. М. Русанівського «Життя як рух, дія, образ». Тематика роботи круглого столу:«Мовознавчі ідеї та концепції другої половини ХХ ст. у просторіукраїнської культури», «Стилістична проблематика у науковій творчості акад. НАН України В. М. Русанівського», «Стилістична аспектологія в дослідженнях науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка». У науковій дискусії беруть участь аспіранти та магістранти спеціалізацій кафедри.

27 жовтня (четвер), 13.00, ауд. 63 – засідання дискусійного клубу на тему «ХХ – довершена хромосома. А в літературі? А в культурі? А в соціумі?» за участю студентів Інституту філології, філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та студентів Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

28 жовтня (п'ятниця), 13.00, ауд. 81 – мистецький проект «Літературно-музична вітальня» за участю творчих студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які прочитають авторські вірші про кохання, а також студентів Національної музичної академії України імені П. І.Чайковського, які зіграють старовинний український романс.

У рамках фестивалю планується виставка наукової літератури авторського видавничого проекту під керівництвом проф. Л. І. Шевченко «Ідеї, постаті, тексти в українській культурі» та фотовиставка «Наукове життя кафедри стилістики та мовної комунікації».