«Актуальні питання впровадження поліграфа в сучасних умовах: теорія та практика»

06.10.2016

Під такою назвою наприкінці вересня на базі Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю.

Співорганізаторами конференції: Національна академія внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, Громадське об’єднання «Колегія поліграфологів України» та Українське бюро психофізіологічних досліджень та безпеки. Організаційний комітет конференції очолила заступник декана факультету психології з наукової роботи С. Ю. Пащенко

Конференція зібрала понад 100 зацікавлених учасників – практичних психологів, поліграфологів, викладачів, аспірантів і студентів факультету психології та юридичного факультету, курсантів ВІКНУ, науковців, слухачів Інституту післядипломної освіти.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка гостинно приймав учасників конференції, яких привітали проректор з науково-педагогічної роботи В. А. Бугров, декан факультету психології І. В. Данилюк та заступник декана юридичного факультету з наукової роботи О. О. Отраднова.

Серед доповідачів слід відзначити народного депутата України А. А. Тетерука, який звернув увагу на законодавчі ініціативи з врегулювання поліграфа в Україні; професора О. І. Мотляха, експерта-поліграфолога, провідного наукового співробітника наукової лабораторії з проблем досудового розслідування Національної академії внутрішніх справ, заслуженого юриста України;  І. П. Усікова, експерта-поліграфолога, директора Українського бюро психофізіологічних досліджень та безпеки.

Науковці КНУ представили доповіді на теми «Доказове значення використання результатів поліграфу у досудовому розслідуванні» (доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя юридичного факультету Д. Б. Сергєєва), «Використання методу електроміографії артикуляційних м’язів для дослідження психічного стану особистості» (кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної психології факультету психології Т. С. Кириленко), «Перспективи використання поліграфа у психологічних дослідженнях» (кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної психології факультету психології І. В.  Козицька). Загалом, доповіді експертів-поліграфологів, психологів та юристів розкривалипитання психологічних особливостей тестування за допомогою поліграфа, використання поліграфа у державних установах, армії, силових структурах та приватних компаніях, правові особливості використання цього методу тощо.

Учасники конференції відвідали виставку комп'ютерних поліграфів та виставку-продаж спеціальної літератури, що тривали протягом дня в Інституті післядипломної освіти КНУ імені Тараса Шевченка.