Webometrics - 2016: Інтернет рейтинг українських ВНЗ

08.08.2016

Webometrics Ranking of World's Universities оприлюднив рейтинг світових університетів за рівнем їх присутності у мережі станом на липень 2016 року. Як відомо, результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік та охоплюють понад двадцять тисяч університетів з усього світу.

В процесі складання Webometrics Ranking of World's Universities розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту навчального закладу.

Розробники зазначають, що при складанні рейтингу показники відвідуваності сайтів та їх дизайн до уваги не беруться.

Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних, що були отримані розробниками у липні 2016 року.

Світовий рейтинг охоплює 20 тисяч університетів і навчальних закладів з усього світу. Свої рейтингові web-місця отримали й 344 вищих навчальних закладів з України.

Згідно з результатами рейтингу найбільш присутнім у мережі українським вищим навчальним закладом є Київський національний університет ім. Шевченка.

Друге місце посідає НТУ «Київський політехнічний інститут», третє - Сумський державний університет.

Четверте, п'яте та шосте місця в українському рейтингу отримали Національний університет Львівська політехніка, Національний авіаційний університет та Національний Університет біоресурсів і природокористування України.

Сьоме та восьме місця посіли Харківський національний університет ім. Каразіна та Тернопільський національний економічний університет.

Дев'яте місце в українському рейтингу посів Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут.

Десяту сходинку отримав Чернівецький національний університет ім. Федьковича.

Разом з тим, варто зазначити, що українські університети поки не є світовими лідерами за показниками своєї присутності у мережі.

Показники топ-20 українських вищих навчальних закладів у Webometrics Ranking July 2016 (*місце у світовому рейтингу)

1 (1155*) Київський національний університет ім. Шевченка;

2 (1498*) НТУУ «Київський політехнічний інститут»;

3 (1872*) Сумський державний університет;

4 (2278*) Національний університет Львівська політехніка;

5 (2316*) Національний авіаційний університет;

6 (2589*) Національний університет біоресурсів і природокористування України;

7 (2652*) Харківський національний університет ім. Каразіна;

8 (2748*) Тернопільський національний економічний університет;

9 (2817*) Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут;

10 (2924*) Чернівецький національний університет ім. Федьковича;

11 (3049*) Львівський національний університет ім. Франка;

12 (3168*) Одеський національний університет ім. Мечникова;

13 (3287*) Національний педагогічний університет ім. Драгоманова;

14 (3370*) Національний гірничий університет;

15 (3403*) Вінницький національний технічний університет;

16 (3510*) Львівський національний медичний університет;

17 (3664*) Київський національний економічний університет;

18 (3731*) Донецький національний технічний університет;

19 (3818*) Національний університет Києво-Могилянська академія;

20 (3857*) Дніпропетровський національний університет ім. Гончара.

Джерело: Освіта.ua