Стипендії імені Фулбрайта

29.05.2006
Стипендії імені Фулбрайта
Для проведення наукових досліджень або читання лекцій в університетах Сполучених Штатів Америки

Програма передбачає проведення досліджень або читання лекцій в університетах США на період від чотирьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть взяти участь науковці — кандидати та доктори наук, діячі культури та журналісти з еквівалентним досвідом, які вільно володіють англійською мовою. При відборі кандидатів до уваги братимуть їхні професійні досягнення, реальність запропонованого проекту та його довгострокову цінність. Пріоритетними є гуманітарні та суспільні науки.

Найважливіші критерії при відборі кандидатів на участь у Програмі:
1. Попередні наукові досягнення
2. Переконливий та добре розроблений науковий план стажування з чітким обґрунтуванням необхідності та важливості його реалізації для українських інституцій
3. Потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, які матимуть суттєвий вплив на освіту в Україні
4. Готовність до ініціювання та запровадження нових курсів з гуманітарних та суспільних дисциплін, розповсюдження передових методів навчання та викладання

Галузі спеціалізації:
- Гуманітарні та суспільні науки: філософія, культурна антропологія, політичні науки, історія, археологія, охорона пам’яток історії, управління, психологія, соціальне забезпечення, демографія, соціологія, вивчення проблем етнічних груп, міжнародні відносини, вивчення проблем оборони та політики в галузі безпеки, економіка.
- Правознавство: історія права, юридичні системи, права людини та її інтелектуальної власності
- Економіка та бізнес: ринкова система, малий та середній бізнес, сільськогоспорадська політика, професійна етика
- Педагогіка та управління в галузі освіти
- Інформаційні науки та бібліотекарство.
- Засоби масової комунікації та журналістика.
- Мистецтво, архітектура та управління в галузі мистецтва.
- Гендерні студії.
- Охорона довкілля.
- Американські студії.

Кандидати також мають можливість вибирати Інститут Кеннана у Вашингтоні, як місце проведення досліджень.

Вимоги до кандидатів:
• українське громадянство;
• вільне володіння англійською мовою;
• відповідність вимогам для отримання візи J-1 яка вимагає від учасника програми повернення в Україну на 2 роки після закінчення терміну гранту.

Процес відбору кандидатів:
1. Документи будуть перевіряти в офісі Програми ім. Фулбрайта на предмет заповнення та відповідність заявників вимогам конкурсу.
2. Американські та українські фахівці
у відповідних галузях прорецензують отримані документи. На цьому етапі визначатимуть півфіналістів.
3. Спільна американсько-українська комісія проведе співбесіду з учасниками півфіналу (англійською мовою) та рекомендуватиме фіналістів.
4. Наглядова рада науковців імені
Фулбрайта приймає остаточне рішення щодо на-дання ґранту, а Рада міжнародного обміну науков-цями (СІЕS) у Вашингтоні визначає університети, в яких українські науковці проводитимуть дослідження та читатимуть лекції.

Як взяти участь в програмі:
Бланки анкет можна отримати в офісі Програми ім. Фулбрайта, Центрах міжнародних обмінів в галузі освіти та науки та консультативних центрах "Освіта“.

Кандидати повинні подати до офісу Програми ім. Фулбрайта повний комплект документів (оригінальний пакет та дві його копії):
- аплікаційну форму,
- резюме (СV),
- три рекомендаційні листи,
- детальний науковий план перебування в США (англійської та українськими мовами).
Останній термін подання документів: 2 жовтня 2006 року.

Офіс Програми ім. Фулбрайта: вулиця Грушевського, 4, кімната 305, Київ, 01001

Телефон: (044) 279-18-50