І Всеукраїнський біологічний турнір для школярів

13.04.2016
В рамках XIV Міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Шевченківська весна» 9 – 10 квітня 2016 року в ННЦ «Інститут біології» КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки Міністерства освіти і науки України був проведений І Всеукраїнський біологічний турнір для школярів «Від теорії до практики один крок».

8 команд протягом двох днів змагалися у вирішенні задач з біотехнології, біохімії, ботаніки, генетики, цитології, гістології, мікробіології, фізіології людини і тварин; фізіології та біохімія рослин та демонстрували рівень своєї наукової компетентності на захисті наукових проектів. Учасникам турніру були запропоновані майстер-класи «Знайомі незнайомці: плодова мушка така, як вона є, та з різними мутаціями», «Мікроорганізми - друзі і вороги, красуні і чудовиська» та «Розв’язуємо з нами, розв’язуємо як ми, розв’язуємо краще за нас».

ПЕРЕМОЖЦЯМИ У ОСОБИСТОМУ ЗАЛІКУ СТАЛИ:
І місце Ковальчук Дмитро (ліцей "Наукова зміна")
ІІ місце Лагода Анна (ліцей "Наукова зміна")
ІІІ місце Пономарьова Дар'я (Київський Палац дітей та юнацтва)

ПЕРЕМОЖЦЯМИ У КОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ СТАЛИ:
І місце команда ліцею "Наукова зміна" у складі: Оркуша Аліна, Лагода Анна, Ковальчук Дмитро (керівник команди: Бутакова Ірина Юріївна, вчитель біології ліцею "Наукова зміна")
ІІ місце команда Київського Палацу дітей та юнацтва у складі: Магдисюк Михайло, Заплатніков Ярослав, Пономарьова Дар'я, Фільцев Ігор, Ісакова Лада (керівник команди: Кваско Олена Юріївна, керівник гуртка "Генетика" Київського Палацу дітей та юнацтва)
ІІІ місце команда Криворізької ЗОШ І-ІІІ ступенів І-ІІІ ступенів №126 у складі: Дєєв Єгор, Синиця Олександр (керівник команди: Кулішова Алла Анатоліївна, вчитель біології Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №126, керівник гурта КПНЗ "МАНУМ"ДОР" "Школа юного науковця")

Цей турнір став чудовою нагодою для школярів проявити себе, реалізувати свій творчий потенціал на ниві науки, розширити для себе горизонти Прикладної біології! Окрім цього, він дав можливість поспілкуватися з однодумцями, позмагатися з ними за «лавровий вінок» переможця, з’ясувати рівень своєї власної біологічної компетентності та переконатися у правильності вибору БІОЛОГІЇ як свого фаху та своєї майбутньої професії!
Заступник директора
ННЦ «Інститут біології»