Відбулася дискусія в клубі «Точка дотику»

06.04.2016
5 квітня 2016 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулося засідання Дискусійного клубу «ТОЧКА ДОТИКУ: Громадське здоров’я, біомедицина, право», організованого Навчально-науковим центром медичного права юридичного факультету та кафедрою адміністративного права КНУ імені Тараса Шевченка за сприяння Комітетів правового напрямку і напрямку громадського здоров’я Громадської ради при МОЗ України.

Дискусійний клуб став майданчиком для обговорення проекту Концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні, оприлюдненого Міністерством охорони здоров’я України.

Тема і формат обговорення викликали велику зацікавленість. В аудиторії, де відбувався захід, не бу
ло жодного вільного місця. У засіданні Дискусійного клубу взяли участь працівники Міністерства охорони здоров’я України, консультанти народних депутатів України, члени Громадської ради при МОЗ України, учені та молоді науковці, практичні працівники у сфері права, медицини і громадського здоров’я, представники бізнесу та інститутів громадянського суспільства.

Проект Концепції презентував заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець. Він відзначив необхідність перезавантаження існуючої системи громадського здоров’я, на яке спрямована Концепція. Пан І. Перегінець звернув увагу на завдання Концепції, серед яких: урахування інтересів охорони здоров’я в усіх сферах державної політики, забезпечення ефективної взаємодії з іншими центральними органами виконавчої влади, стратегічне планування на всіх рівнях надання послуг, перегляд санітарних норм на основі доказової бази тощо. Він також окреслив особливості «блоків відповідальності» системи громадського здоров’я, до яких належать: формування політики, управління та фінансування; реалізація політики та надання послуг; розвиток людських ресурсів; комунікація та дослідження.

Учасники Дискусійного клубу мали можливість поставити заступнику Міністра охорони здоров’я запитання, що були не тільки актуальними, а й подекуди доволі гострими. Модерували дискусію директор Навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка доц. Радмила Гревцова та доцент кафедри адміністративного права Наталія Задирака.

Експерти відзначили необхідність удосконалення законодавства України у сфері охорони громадського здоров’я. Учасники дискусії висловили низку зауважень до проекту.

Учасники Дискусійного клубу прийняли резолюцію, у якій зазначили основні пропозиції щодо удосконалення проекту Концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні.
ННЦ медичного права