В Університеті стартувала Весняна Академія НАТО-2016

05.04.2016
Центр інформації та документації НАТО в Україні та Київський національний університет імені Тараса Шевченка із 4 по 6 квітня проводять Весняну Академію НАТО «Стратегічні комунікації в умовах гібридної війни».

4 квітня – у день заснування Організації Північноатлантичного договору – відбулося урочисте відкриття Весняної Академії НАТО-2016. Ректор КНУ Леонід Губерський привітав студентів та гостей Академії із початком та побажав плідної роботи всім учасникам заходу. Леонід Васильович наголосив на актуальності тематики Академії, адже Україна знаходиться в умовах гібридної війни, тому перемога вимагає чіткого розуміння ключових понять, знання теоретико-методологічних основ та практичного досвіду інших країн.

На урочистому відкритті учасників також вітали Наталія Немилівська, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні та Артем Біденко, заступник Міністра інформаційної політики, керівник апарату.

Модератор заходу, куратор Центру комунікацій КНУ, доктор політичних наук Сергій Даниленко зауважив, що Весняна Академія НАТО-2016 покликана:

• розглянути досвід НАТО у сфері забезпечення ефективних стратегічних комунікацій в умовах сучасних конфліктів та інформаційної війни;
• визначити загальні особливості комунікацій під час гібридної війни (на прикладі Естонії та Грузії);
• проаналізувати досвід та можливості стратегічних комунікацій у рамках протидії російській пропаганді;
• розглянути особливості урядових комунікації України в умовах гібридної війни;
• підвищити обізнаність суспільно-активної молоді щодо сучасних трендів безпеки.

4 квітня, після урочистого відкриття, відбувся перший круглий стіл «Гібридна війна: ключові визначення та основні загрози». У роботі взяли участь експерти: Євген Магда, директор Центру суспільних відносин, координатор Бюро протидії гібридній війні, кандидат політичних наук, доцент НТУУ «КПІ»; Юрій Теміров, декан історичного факультету Донецького національного університету (у Вінниці), кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики; Володимир Полевий, начальник відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ Національного антикорупційного бюро України; Олег Кудрін, власкор «Укрінформу» в Росії та Балтії (Україна), літературний критик, журналіст, письменник; Дмитро Яровий, начальник відділу координації міжнародних заходів та комунікацій Міністерства фінансів України; Павло Кост, координатор проектів Демократичного співтовариства Схід (Варшава), член Експертної Ради ЦДАКР; Якуб Ольховски (Jakub Olchowski), Ph.D., політолог, викладач Факультету політології Університету Марії Кюрі-Склодовської (University of Maria Curie-Sklodowska), Люблін, Польща; Мариам Герсамиа (Mariam Gersamia), професор, керівник магістерських та докторських програм, член Вченої Ради Факультету соціальних та політичних наук Тбіліського державного університету Іване Джавахишвілі (Грузія); Ігор Златоєв (Igor Zlatojev), менеджер із проектів у Violence Free Future at the Rotary Club Prishtina International (Сербія).

Після круглого столу роботу продовжили скайп-конференцією з Беном Німмо – аналітиком із питань інформаційної війни Інституту державного управління (Лондон, Великобританія) та Атлантичної Ради (Вашингтон, США), колишнім прес-секретарем НАТО. Говорили про дезінформацію та інформаційну війну.

Перший день Весняної Академії НАТО закінчився низкою доповідей, презентацією інтерактивного проекту «НАТО-КВЕСТ», майстер-класом «План стратегічних комунікацій».

Академія триватиме до 6 квітня, попереду ще більше цікавих лекцій, майстер-класів та круглий стіл «Стратегічні комунікації в умовах гібридної війни: ключові методи для України».