Досягнення та виклики академічної мобільності

04.03.2016
Відділ академічної мобільності КНУ 3 березня проводив зустріч дискусійного клубу "Academic Mastership" в рамках теми: "Досягнення та виклики академічної мобільності".

На зустрічі були присутні представники адміністрації Університету – проректори Володимир Бугров та Петро Бех; начальник Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України, Ганна Новосад; начальник Відділу академічної мобільності КНУ, Оксана Данильченко; начальник Відділу координації міжнародних заходів та комунікацій Міністерства фінансів України, Дмитро Яровий; представники офісу Еразмус+ в Україні, та ті, хто знає про академічну мобільність із власного досвіду:
Уку Лембер (Tallinn University), учасник програми Erasmus Mundus Scholar, викладач факультету соціології КНУ імені Тараса Шевченка з жовтня 2015 по квітень 2016; Олена Решетняк (КНУ імені Тараса Шевченка), учасниця програми Fulbright Scholar з вересня 2014 по червень 2015, Wellesley College, Boston, USA; Світлана Бабенко (КНУ імені Тараса Шевченка), учасниця програми HUMERIA Erasmus Mundus Scholar з січня 2016, Department of Sociology Lund University, Sweden.

Зустріч була присвячена обговоренню низки питань, серед яких:
• роль академічної мобільності в особистісному і професійному зростанні;
• академічна мобільність в Україні: успіхи і невдачі; основні цілі і завдання, забезпечення якості
• країни-партнери: особливості взаємодії міжнародних і вітчизняних ВНЗ та інституцій
• мобільність в Україні та Європі: як має бути
• проблеми кредитної мобільності: визнання результатів навчання
• мобільність для іноземних студентів
• позитивний досвід академічної мобільності українських ВНЗ.

Провівши обговорення, учасники дискусійного клубу дійшли висновків, що потрібно посилити роботу в структурних підрозділах Університету стосовно академічної мобільності. Також варто терміново розпочати проведення тренінгів із метою підвищення обізнаності щодо процесу академічної мобільності в цілому та його правильної реалізації, зокрема подачі грантових заявок, оформлення супровідних документів та визнання результатів навчання і трансферу кредитів. Академічна мобільність потребує інтенсивнішої популяризації.