Святкування 192 річниці з дня народження Тараса Шевченка

13.03.2006
Київський університет вітав лауреатів Шевченківської премії під час святкування 192 річниці з дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка, яке відбулось в актовій залі головного корпусу 9 березня 2006 року. Серед лауреатів, які завітали до університету, були мистецтвознавець Зоя Чегусова, публіцист Анатолій Погрібний, поет Анатолій Кичинський, художник Євгеній Безниску, письменник Григорій Гусейнов.

Цього року одним із лауреатів Шевченківської премії став професор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анатолій Погрібний за публіцистичну трилогію "По зачарованому колу століть", "Раз ми є, то де?", "Поклик дужого чину".

Григорій Гусейнов отримав премію за художньо-документальний життєпис у 9-ти книгах "Господні зерна". Під час свого виступу він зазначив, що йому дуже приємно побувати у стінах університету і познайомитися з ректором Віктором Скопенком, оскільки в його художньо-документальному життєписі "Господні зерна" приблизно на тридцяти сторінках розповідається про батьків Віктора Васильовича. Зоя Чегусова після свого виступу подарувала університету альбом-каталог "Декоративне мистецтво України кінця XX сторіччя: 200 імен", за яку отримала Шевченківську премію.

Двадцятого травня 1961 року Постановою Ради Мiнiстрiв УРСР заснована Республiканська премiя iменi Т.Г. Шевченка. Вiдповідно до цiєї постанови було встановлено нагороджувати видатних митцiв за високоiдейнi й високохудожнi твори та роботи у галузi лiтератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва та кiнематографiї. Вперше нагородження лауреатiв Шевченкiвської премiї вiдбулося 9 березня 1962 року. Першими Диплом та Почесний знак лауреата отримали Павло Тичина, Олесь Гончар в галузi лiтератури i Платон Майборода в галузi музики.

Двадцять третього квiтня 1969 року Республiканська премiя отримала назву "Державна Премiя УРСР iменi Т.Г.Шевченка", а згiдно з Указом Президента України вiд 22 червня 2000 року № 808/2000 найвища нагорода в Українi в галузi культури набула нового статусу: "Нацiональна премiя України iменi Тараса Шевченка". Присудження Нацiональної премiї провадиться Указом Президента України щорiчно.

Після виступу лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка народна хорова капела “Дніпро” під керівництвом Івана Павленка виконала дві пісні на слова Т. Шевченка. Також під час святкування 192 річниці від дня народження Тараса Шевченка відбулась прем’єра вистави “Стіна” студії драматичного театру Київського національного університету.