«Істор-у-м-фест»: історія української мови у піснях, танцях і квестах

19.11.2015
фестиваль «Істор-у-м-фест», мета якого - популяризація історії української мови.

Присутні мали змогу ознайомитися з фотокопіями рукописів і стародруків («Універсал Богдана Хмельницького», копії інтермедій 1718 року, текст «Пісні світської»), повчитися читати староукраїнською мовою, пописати пером із чорнилом або повправлятися в каліграфії на восковій дощечці.

Студенти-україністи другого року навчання організували вертеп за текстами 17-18 століть. Виставу доповнювали невеличкі постановки та пісні. Уривок з «Наталки Полтавки» Івана Котляревського розіграли доцент кафедри-організатора Дмитро Дергач та студентка другого курсу Кляпка Наталія, а студент-русист 2 курсу магістратури Станіслав Росовецький зіграв «Попа-пиворіза». Другокурсник «прикладної лінгвістики» зачитав староукраїнською мовою «Скаргу дидаскала», а Ірина Гомон, студентка україністики заспівала пісню Марусі Чурай «Віють вітри, віють буйні».

Родзинкою фестивалю став народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Веснянка», керівник якого - Ярослава Нероденко. Хореографічні постановки під керівництвом Дарини Загородньої, «Дубо-танець» і танець в костюмах зразка київської старшини, та пісні вокального ансамблю «Молодички» на слова Григорія Сковороди, Семена Климовського створили незабутню атмосферу.

Фестиваль продовжився квестом «Мандровані дяки», підготовленим доцентом Дмитром Сизоновим, у стінах Інституту філології. Команди студентів із трьох осіб шукали зображення у стінах Інституту старослов’янської азбуки, портрет автора рядків «Світ ловив мене, та не спіймав» та виконували й інші цікаві завдання. Троє кращих команд отримали солодкі призи та похвальні листи, які вручала завідувач кафедри, професор Лариса Шевченко

Фестиваль став справжнім святом історії мови, тому сподіваємося на щорічне його проведення!

Каріна Дорошенко
Фото Валерій Попов