Творчий вечір до ювілею Івана Павленка

30.10.2015

З нагоди 70-річчя від дня народження та 50-ї річниці творчої діяльності в Актовій залі Червоного корпусу КНУ відбувся творчий вечір професора кафедри фольклористики Інституту філології Івана Павленка
Іван Якимович Павленко – хоровий диригент,фольклорист, заслужений працівник культури України, професор, лауреат Міжнародних хорових конкурсів, володар нагороди «Премія імені В.М.Гнатюка за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини» Мін. культури України (2011 рік), художній керівник народної хорової капели «Дніпро» (1976 -2009рр.) та ансамблю української музики «Роксоланія» (2001р.) Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Іван Павленко розпочав професійну діяльність у 1969 році хормейстером народної хорової капели «Дніпро» КНУ імені Тараса Шевченка, а з 1976 став художнім керівником цього колективу. Паралельно він здійснював педагогічну діяльність. Саме за його ініціативи був створений тепер широко відомий народний ансамбль української музики «Роксоланія».Під орудою І.Я.Павленка досягнення університетської капели «Дніпро» сягнули міжнародного рівня. Хор з великим успіхом репрезентував українську хорову музику в Литві, Болгарії, Нідерландах, Німеччині, Швейцарії. У 2004 році капела стає лауреатом першої премії Міжнародного конкурсу православної церковної музики у м. Хайнувка (Польща) та володарем Гран-прі Всеросійського фестивалю-конкурсу ім. Олександра Кошиця у 2006 році. На свято до ювіляра приїхало чимало гостей і шанувальників. Його тепло вітали колеги, учні, земляки і друзі. І звичайно ж, звучало багато музичних і пісенних творів. Пісні в обробці Івана Павленка об’єднують хорових співаків різних жанрів, тому у фіналі вони всі зібралися на сцені і разом виконали для ювіляра твори, в які він вклав свою душу і талант митця. Усіх – і виконавців, і глядачів, об’єднала щира любов до ювіляра, визнання його таланту.