Кібернетики провели VIII конференцію імені І. І. Ляшка

21.10.2015
Нещодавно на факультеті кібернетики КНУ відбулася міжнародна наукова конференція імені академіка Івана Івановича Ляшка «Обчислювальна та прикладна математика».

В ній взяли участь 95 науковців з Азербайджану, Грузії, Польщі, України.
На пленарному засіданні прочитали 4 оглядові лекції:
«Концептуальні засади застосування ДС-алгоритмів при чисельному моделюванні фізичних процесів на багатопроцесорних обчислювальних комплексах», «Математичні моделі для обчислювальних технологій», «Операторні та операторно-диференціальні крайові задачі» «Точність і надійність моделювання дробового броунівського руху».

Після пленарного засідання учасники конференції працювали у двох секціях: «Обчислювальна математика, оптимальне керування та теорія екстремальних задач», керівник – проф. В. В Семенов та «Математичне моделювання», керівник – проф. Д. А. Клюшин. На основі аналізу й обговорення доповідей вісім з них учасники конференції рекомендували для впровадження у навчальний процес:
1. Андрій Анікушин, Аналог методу Гальоркіна для одного рівняння 4 порядку (застосувати при проведенні практичних занять з дисципліни «Чисельні методи»).

2. Галина Ярмола, Комбіновані методи високих порядків для розв'язування нелінійних рівнянь (застосувати при проведенні лабораторних занять з дисципліни «Чисельні методи»).

3. Дмитро Черній, Математичні моделі для обчислювальних технологій (застосувати при проведенні лабораторних занять з дисципліни «Чисельні методи»)
4. Наталія Семенова, Розв’язання багатокритеріальних задач білінійного програмування методом декомпозиції (застосувати при підготовці лекцій з дисципліни «Методи оптимізації»).

5. Олександр Вовк, Апостеріорні оцінювачі Діріхле та Неймана для скінченно-елементних апроксимацій розв’язків еліптичних задач (застосувати при проведенні лабораторних занять з дисципліни «Чисельні методи»).
6. Олександр Покутний, Операторні та операторно-диференціальні крайові задачі (застосувати при підготовці лекцій з дисципліни «Додаткові розділи функціонального аналізу»).

7. Ольга Ковальчук, Блочні трикрокові методи мінімізації функції першого порядку (застосувати при підготовці лекцій з дисципліни «Методи оптимізації»).
8. Ромео Галдава, On the Estimates for Error of the Parallel Decomposition Scheme for Abstract Evolutionary Equation (застосувати при проведенні лабораторних занять з дисципліни «Чисельні методи»).