Спілка ректорів провела міжнародний семінар (Україна- Німеччина)

13.10.2015
12 - 13жовтня 2015 року у КНУ імені Тараса Шевченка відбувся дводенний семінар Інституту акредитації, сертифікації і забезпечення якості освіти (Німеччина), організований Спілкою секторів вищих навчальних закладів України і Конференцією ректорів вищих навчальних закладів Німеччини.
У роботі семінару взяли участь начальник управління ліцензування і акредитації МОН України Андрій Шевцов, голова Державної інспекції навчальних закладів України Руслан Гурак, проректори Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Бех і Володимир Бугров, ректори, проректори, відповідальні працівники провідних університетів України, працівники дирекції Спілки ректорів України.
Німецьку сторону представляли начальник відділу по центральній і східній Європі, центральній Азії Конференції ректорів вищих навчальних закладів Німеччини Рудольф Смолярчик, виконавчий директор Інституту акредитації, сертифікації і забезпечення якості освіти (ACQUIN) Томас Райль, професор, Західно-Саксонського університету прикладних наук Крістіан Браувайлер, координатор міжнародної програмної акредитації ACQUIN Ніна Сорока та виконавчий директор Europaeum, Ост-Вест центр Регенбургського університетуЛіза Унгер Фішер.
На семінарі обговорювалися сучасні тенденції розвитку європейського простору вищої освіти, інтернаціоналізації вищої освіти та реалізації міжнародних освітніх програм, стандартів і рекомендацій для гарантування якості вищої освіти в європейському просторі.
Особливу цікавість учасників семінару викликали доповіді Рудольфа Смолярчика, Томаса Райля, інших учасників німецької делегації про майже 15-річний досвід впровадження акредитації у вищих навчальних закладах Німеччини. Працівники КНУ імені Тараса Шевченка поділилися своїм досвідом діяльності з забезпечення якості освіти, створення нових освітніх програм, впровадження в університеті міжнародних освітніх програм і проектів.
В ході семінару досягнуто розуміння про необхідність продовження співпраці Спілки ректорів вищих навчальних закладів України і Конференції ректорів вищих навчальних закладів Німеччини з конкретизацією напрямків роботи і, зокрема зосередження уваги на питаннях акредитації вищих навчальних закладів. Прийнято рішення про створення робочої групи з числа представників провідних університетів України і Німеччини, ACQUIN, Спілки і Конференції ректорів.