Україна-Норвегія: кроки розвитку співпраці

21.09.2015
15-17 вересня 2015 року на базі Тернопільського національного економічного університету відбувся Перший науково-практичний симпозіум «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень».

Серед делегатів симпозіуму, що проходив у рамках реалізації проекту «Україна-Норвегія», учасниками були представники від: Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації», Тернопільського національного економічного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Національного університету «Львівська політехніка», Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Івано-Франківського технічного університету нафти і газу, Університету економіки та права «КРОК», Вінницького національного технічного університету, Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету, Донецького національного університету, Чорноморського державного університету імені Петра Могили.

Почесними гостями симпозіуму були Військовий Аташе посольства Королівства Норвегії, капітан 2-го рангу Ханс Петтер Мідттун з дружиною, які прибули з почесною місією привітати учасників симпозіуму та вручити дипломи і свідоцтва випускникам – учасникам проекту «Україна – Норвегія» з професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань і членів їх родин.

Випускників програми перепідготовки військовослужбовців, учасників симпозіуму та усіх присутніх привітали Ректор ТНЕУ, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор економічних наук, професор А.І. Крисоватий, Військовий Аташе Королівства Норвегії, капітан ІІ рангу Ханс Петтер Мідттун, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» В.С. Рубцов.

Багато років уряд Королівства Норвегії фінансує і всебічно підтримує цю програму, сприяючи також працевлаштуванню її випускників. Це приклад одного з масштабних міжнародних освітніх проектів, що реалізуються у провідних ВНЗ України. Київський національний університет імені Тараса Шевченка залучався до виконання програми перепідготовки.

.

Від КНУ імені Тараса Шевченка з доповіддю-презентацією «Дорожня карта співробітництва між КНУ імені Тараса Шевченка та Університетом Нурланда» виступив начальник управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій, професор В.А.Заславський.

Симпозіум став продовженням конструктивного діалогу ВНЗ-учасників проекту «Україна-Норвегія». Представники університетів поділилися досвідом реалізації завдань проекту і обговорили шляхи та перспективи майбутньої співпраці між університетами.

Управління

міжнародного науково-технічного співробітництва