Відбулося відкриття Всеукраїнської конференції семінарій Української Греко-Католицької Церкви

12.06.2015
12 червня 2015 року в КНУ імені Тараса Шевченка розпочала роботу Всеукраїнська студентська науково-практична конференція семінарій Української Греко-Католицької Церкви «Християнство в Україні: реалії, виклики перспективи». Вона присвячена тисячоліттю пам’яті рівноапостольного Великого київського князя Володимира.

У відкритті взяли участь предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, декан філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка академік НАНУ Анатолій Конверський, декан історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка професор Іван Патриляк.

Робота конференції розпочалася спільною молитвою до Святого Духа. З вітальним словом виступив Блаженніший Патріарх Святослав.

Від імені ректора Київського національного університету академіка НАНУ Леоніда Губерського, учасників конференції привітав декан філософського факультету Анатолій Конверський.

Пленарне засідання відкрив єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу і Швейцарії Борис Гудзяк. Він виступив з доповіддю «Благовірні князі і страстотерпці Борис і Гліб: радикальне наслідування Христа в першому поколінні Володимирового хрещення і пророче значення для сучасності».

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу в чотирьох секціях.
1. Історія. Внесок Володимира Великого у становлення християнської церкви та держави.
2. Екуменізм. Перспективи порозуміння між християнськими конфесіями в Україні та ідея створення Помісної Церкви.
3. Пастирі Христової Церкви в Україні.
4. Церква – революція гідності – АТО.

Тема реалій, викликів і перспектив християнства в Україні – актуальна. Про це свідчить велика кількість учасників конференції з різних навчальних закладів: Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, Українського Католицького Університету, Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого УГКЦ, Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, Василіянського інституту філософсько-богословських студій, Івано-Франківського богословського університету ім. св. Івана Золотоустого, Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима УГКЦ, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка.

Фото Тетяни Воротняк, прес-центр КНУ