Фольклористи презентували проект "Любов наша - любов мила"

03.06.2015
Минулого тижня у Мистецькій залі Червоного корпусу презентували фольклорний проект «Любов наша – любов мила. Концепт кохання у народній пісні: від балади до жорстокого романсу» в межах Восьмих фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській — засновниці кафедри і спеціальності "фольклористика". Захід організували кафедра фольклористики Інституту філології, автор і керівник проекту — Наталія Хоменко. «Головною ідеєю заходу є презентація різнорегіональних зразків народних пісень, широка жанрова палітра: від ліричної пісні, коломийки, балади до народного романсу. Більше того — жорстокого романсу. Він довго не ставав предметом вивчення, оскільки його вважали меншовартісним, не виконували», — зазначила завідувач кафедри фольклористики професор Олена Івановська.

Усі зразки інструментальної музики та хореографії, виконані на фольклорному проекті, зібрали студенти і викладачі кафедри протягом останніх років. Цього разу до презентації науково-творчого звіту підійшли по-новому. Його організували за зразком хатнього співу, відмовившись від концертної подачі. «Ми недарма змінили формат свого звіту, адже говоримо про кохання. Від способу подачі цих рідкісних музичних творів залежить і їхнє сприйняття» — наголосила Наталка Хоменко, керівник співочих гуртів. Першою прозвучала пісня «На жовтісінькім пісочку». Її фольклористи Інституту філології записали в селі Олександрівка Петрівського району Кіровоградської області. Виконували твір студенти 3-4 курсів. Першокурсники з кафедри фольклористики також приємно вразили глядачів своєю майстерністю виконання. Загалом учасники ансамблю народної музики «Роксоланія» виконали 21 пісню! Народний романс заспівала Євдокія Іванівна Кравченко. Вона приїхала до столиці з села Термахівка Іванківського району Київської області. Також у підготовці фольклорного проекту взяли участь професор Іван Павленко, художній керівник, заслужений працівник культури України та Світлана Лещинська, хореограф, асистент кафедри фольклористики. Традиційно творчий вечір закінчився виконанням пісні «Многая літа».

Володимир Мукан, прес-центр ІФ