Професор Лукан Уей презентував нову книгу та розповів про політичний плюралізм у країнах колишнього СРСР

28.05.2015
Лукан Уей (Lucan Way) — відомий канадський політолог, професор університету Торонто. До сфери його наукових інтересів входять демократичні процеси та еволюція авторитарних режимів у країнах колишнього СРСР. 27 квітня у Американському центрі загального права КНУ імені Тараса Шевченка Лукан Уей презентував свою нову книгу «Плюралізм за замовчуванням: слабкі диктатори та підйом конкурентної політики», що незабаром вийде друком у Johns Hopkins University Press. Політолог розповів студентам про витоки плюралізму у країнах колишнього Радянського Союзу, порівняв політичний устрій цих країн та умови функціонування владних структур у них. Лукан Уей переконаний, що причина політичного плюралізму в Україні (а саме безпрецедентних 4 змін влади починаючи з розпаду СРСР) не в розвиненому громадянському суспільстві і демократичності, а у слабкості авторитарних режимів, що намагалися утвердитися в державі. Зараз в Україні тиск на владу є високим, можливості репресивного апарату – низькими, переконаний науковець. У поточних умовах українці мають реальний шанс побудувати активне громадянське суспільство.
(у співавторстві зі Стівеном Левіцьки). Наразі Лукан працює над книгою, у якій з’ясовує питання, чому ряд автократій – таких як СРСР, Куба, Іран та Північна Корея – були такими стійкими перед загрозою надзвичайного зовнішнього тиску.

Американський центр загального права
Фото: прес-центр