Виставка у Червоному: Єжи Ґедройць та його "Культура"

20.05.2015
18 травня у Червоному корпусі Шевченкового університету відкрилася виставка пам’яті відомого польського дисидента, публіциста, поборника польсько-української дружби Єжи Ґедройця. Громадський діяч відомий насамперед заснуванням літературно-політичного часопису Kultura, що виходив із 1947 до 2000 року (до самої смерті Ґедройця), а також видавництвом книг у рамках проекту «Бібліотека "Культури"». Єжи Ґедройць боровся за свободу думки в недемократичних країнах, після війни справою його життя стало книговидавництво в Літературному Інституті в Парижі. Єжи Ґедройць видав зокрема антологію української літератури 1917–1933 років «Розстріляне відродження», а також антологію шістдесятників «Україна 1956–1968». Саме Єжи Гедройць першим сформулював погляд, що самостійна й сильна Польща не може існувати без суверенних Литви, України і Білорусії.

На урочистому відкритті виставки у Мистецькій галереї біля актової зали студентів і викладачів привітали ректор КНУ академік Леонід Губерський, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, автор і куратор виставки Малгожата Пташіньска. Сьогодні як ніколи Україні й Польщі потрібно стояти пліч-о-пліч, — переконані високі гості. Відвідайте виставку, щоб ознайомитися з історією опору й творчості Єжи Ґедройця та дізнатися про його унікальний культурний спадок.