Відкрито гурток із медичного й фармацевтичного права

13.05.2015
Бажаєш зробити кар’єру в медичному праві? Твої наукові дослідження пов’язані з захистом прав пацієнта, лікаря, лікувального закладу? Тепер при Навчально-науковому центрі медичного права юридичного факультету працює гурток із медичного й фармацевтичного права. Студенти та аспіранти мають можливість регулярно брати участь у майстер-класах, тренінгах, експертних дискусіях під керівництвом визнаного фахівця з українського медичного права доц. Радмили Юріївни Гревцової.
(керівник юридичного бюро, адвокат), Максим Іонов (лікар швидкої допомоги, під час Революції Гідності — координатор медичної служби Майдану) та Віктор Сердюк (президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів). Таким чином, учасники гуртка мали можливість почути експертів з трьох різних боків. Чого очікують від медичного юриста лікувальний заклад, пацієнт, фармацевтична компанія? Адвокат Олена Бабич дала майбутнім фахівцям-практикам кілька порад: по-перше, одразу визначити для себе, медичне або фармацевтичне право обираєш, адже це — зовсім різні спеціальності. По-друге, правник повинен чітко визначити, на чиєму він боці: пацієнта чи лікувального закладу, а це завжди складне й неоднозначне питання. Олена Бабич розповіла на прикладі власного адвокатського досвіду, що неправі бувають і лікарі, і пацієнти. Лікар Максим Іонов, який працює у швидкій вже 12 років, переконаний, що в Україні впливати на систему охорони здоров’я дуже важко, і норми законів мало співвідносяться з реаліями медицини. Втім, дискусія у суспільстві може змінити стан справ: Максим Іонов запропонував учасникам гуртка приєднатися до суспільного діалогу з громадськими організаціями та Міністерством охорони здоров’я. Віктор Сердюк професійно займається правами пацієнтів. Місія юриста з медичних справ, на його думку, — нагадувати про відповідальність і відновлювати справедливість.
постійно відбуваються зустрічі та експертні дискусії. Приєднуйся до роботи Центру і гуртка, буде цікаво!