Філдсівський лауреат Ю. Зельманов прочитає лекцію в КНУ

02.04.2015

6 квітня 2015 року о 14.00 в 329 аудиторії Головного навчального корпусу КНУ відбудеться публічна лекція Філдсівського лауреата (аналог Нобелівської премії для математиків) Ю. Зельманова на тему: «Applied Abstract Algebra (Прикладна абстрактна алгебра)».

Юхим Зельманов – професор Каліфорнійського університету м. Сан-Дієго, США, заслужений професор Київського національного університету, професор кафедри алгебри та математичної логіки механіко-математичного факультету, заслужений професор Корейського Інституту перспективних досліджень, академік Американської Академії мистецтв і наук та академік Американської національної академії наук, іноземний член Іспанської королівської академії наук, академік Корейської академії наук і технологій, співзасновник Корейського Інституту перспективних досліджень, академік Бразильської академії наук. У 1987 році він розв’язав важливу проблему з теорії алгебр Лі. У 1994 році нагороджений Філдсівською премією за розв’язання ослабленої проблеми Бернсайда. Філдсівська премія є аналогом Нобелівської премії для математиків, вона надається двом, трьом або чотирьом математикам кожні чотири роки на Міжнародному конгресі Міжнародного математичного союзу. Ця медаль вважається найпрестижнішою відзнакою в математиці і надається молодим математикам до сорока років за значний вклад у науку.